HaberlerKripto Para

İstanbul 14. İcra Dairesi Bir Yatırımcının BtcTürk Hesabına Haciz Koydu!

"Kripto paraların haczi uygulamaya girdi"

Son dönemlerde kripto paralara yönelik vergi ve yaptırım haberleri ülkemizde sıkça tartışılan konular arasında.

Yatırımcıların kripto paralara yönelik ne tür bir vergi düzenlemesi ve yaptırım geleceğine ilişkin tedirgin bekleyişi sürerken, MASAK geçtiğimiz günlerde kripto para borsalarından kullanıcı ve hesap bilgilerine ilişkin bilgi talebinde bulunmuştu.

Bir avukatın Twitter’dan yaptığı paylaşım yatırımcıların tedirginliğini artırdı. Yerli kripto para borsası BtcTurk İstanbul 14. icra dairesinden gelen haciz yazısına istinaden bir kullanıcının borsadaki parasını bloke ederek, haciz kalkmadığı sürece paranın çekilemeyeceğini bildirdi.

Avukat @krmbln1 adlı kullanıcı bu uygulama ile birlikte “kripto paraların haczi de uygulamaya girdi” diyerek bunun bir ilk olduğunu belirtti.

Borçlular için kötü bir haber olsa da alacaklıların alacaklarına kavuşması bakımından önemli bir haber. Bu emsal uygulama ilerleyen süreçte bir mahkeme kararı ile hukuka aykırı görülmezse, alacaklarınızın takibi için icra dairesine başvurarak kripto para borsalarından borçluların hesaplarına bloke konulması konusunda talepte bulunabilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
6 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
yk

doğru karar, emek, alınteri olmadan kazanılan kazanç, vergisi yok, ülkeye faydası yok.

Liner

Kripto varlıkları bu haberden sonra soğuk cüzdanlara oradan kralı gelse alamaz

R

TtAdkiyg*5t767

Osman

Kripto paralar Ne spk, ne bddk nede icra iflas kanunu, nede borçlar kanununda düzenlenmiş bir varlıktır, Sizde biliyorsunuz ki bu olay 5 yıldır tartışılıyor, icra mahkemesine haciz ihbarnamesinin bu yönde kaldırılması için dilekçe yazılabilir, Ve kalkmak zorunda.İyi deneme tbrkl

Kemal Sezer

Yerel borsada olabilir bir uygulama fakat global borsada olacağını düşünmüyorum

oguz

Binance temsilci atarsa TR’de olabilir. Tabi borsa sayısı çok. Uluslararası borsadan da coini çekmek için yine bir aracıya ihtiyaç var


Başa dön tuşu