HaberlerKripto ParaMetaverse

İşte 2022’de Yükselme Vaat Eden En Gözde Kripto Oyunları

Oyuncularına dijital dünyanın kapılarını açan, eğlenirken kazanmayı vaat eden oyunları sizin için derledik.

2021, kripto para birimlerinin sadece ticaret için değil sanat, spor, eğlence ve daha pek çok anlamda daha etkin bir alan olduğunu kanıtlaması bakımından son derece önemli bir yıldı.

Özellikle NFT alanında yaşanan çılgınlık ve bunun sonucunda da Blockchain oyunlarındaki artış hemen herkesin dikkatini celbetmiş durumda.

NFT’ler ilk ortaya çıktıklarında neredeyse kimse bunların tam amacını kavrayamasa da -hatta şu an bile bu amacı kavrayamayanların sayısı azımsanamayacak kadar fazla- özellikle kripto oyunları bu yenilikçi dijital öğe türü için tam olarak çalışan ekosistemler sağladı ve son dönemde gelişen “metaverse” dünyası bu farkındalığı iyice artırdı.

Dijital dünyadaki bu son dönem atılımı özellikle CryptoPunks, Axie Infinity, Gala Games, Decentraland ve Sandbox’ın başarısı ile birçokları için hangi oyun ve projelerin gözde olacağı sorusunu da beraberinde getiriyor. Herkes yatırım yapmaya değer projelerin izini sürüyor. İşte 2022’ye damga vurma potansiyeline sahip olan projeler:

My Neighbour Alice (Komşum Alice)

İlk bakışta, Town Star veya Farmville andıran, milyonlarca oyuncuya Blockchain’i tanıtan çok oyunculu bir oyunudur. Herkes sanal adalar satın alabilir ve sahip olabilir, heyecan verici öğeler toplayabilir ve inşa edip yeni arkadaşlarla tanışabilir. Bununla birlikte bu video oyunu, oyuncular arasındaki etkileşime özel sosyal bir simülasyondur, bu da oyunun oyuncuların ortak bir hedefle bağlanabileceği bir metaverse oluşturmak için mükemmel bir tür olduğu anlamına geliyor.

Ücretsiz olarak oynanan oyun için ilk başta bir arsa (bu bir NFT olmalı) satın almanız gerekiyor. Öte yandan oyuncular, çeşitli oyun içi etkinliklere, yarışmalara ve turnuvalara katılarak ALICE jetonları kazanılabiliyorlar.

ALICE Token, daha önce bir defa toplam piyasa değerine göre neredeyse ilk 100 kriptoya yaklaşmıştı. Bu açıdan bakıldığında 2022 için yükselme potansiyeline sahip oyunlar arasında gösteriliyor. Oyunun tam sürümü gelecek yıl piyasaya sürülecek.

Light Nite

Light Nite, Haberimize konu olan oyunlar arasında ana para birimi olarak Bitcoin kullanan tek oyundur ancak oyuna başlamak için Bitcoin sahibi olmanıza gerek yok. Oyunda kazanılan ödüller, Bitcoin’in en küçük birimleri olan satoshilerle ödeniyor.

Fortnite benzeri bir oyun olan Light Nite’ta amaç bölgede hayatta kalan son oyuncu olmaktır. Oyundaki ödüller oyunculara Bitcoin şeklinde ödenir. Oyunun 2022’de PC, mobil platformlar ve oyun konsolları için piyasaya sürülmeyi planlanıyor.

Illuvium

Sadece 6 aylık bir zaman diliminde jetonu fiyatını 50 dolardan 1.7 bin dolara fırlatmayı başardı. Kripto oyun endüstrisindeki en iyi sonuçlardan birini temsil eden proje, Blockchain’deki en iyi Pokémon-esque oyunlarından biri olmaya aday. Keşiflerle dolu fütüristik bir dünyanın kapılarını aralayan oyun yüksek potansiyel vaat ediyor.

Grasshopper Farm (Çekirge Çiftliği)

Takip edenler bilir, sanal evcil hayvan oyunları 2021’e damgasını vurdu. 2022 yılı muhtemelen başka bir şeye ait olacak. Muhtemelen 2022 yepyeni bir şeyin yılı olacak ancak Grasshopper Farm bu alandaki en iyiler arasında yer alıyor. Enjin ekosistemine bağlı olan oyun, ekosistemdeki tüm NFT’lerin mevcut oyunların her biri için uygun olması nedeniyle, çoklu evrendeki diğer oyunlara ek olarak çalışabilir. Oyun ayrıca Telegram’da da oynanabiliyor. Oyuncular kazandıkları ödülleri Enjin Coin olarak alırlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu