Altcoin

İşte ABD Kongre Üyelerinin Satın Aldığı Altcoinler! Aralarında Sürpriz İsimler de Var

Kripto paralar ile karmaşık bir ilişkiye sahip olan ABD'de Kongre üyelerinin sahip olduğu kripto paralar açıklandı.

Kripto para dünyası ile ABD Kongresi arasındaki ilişki her daim çalkantılı olmuştur. Ancak bununla birlikte ülkedeki kripto para regülasyonu tartışmaları ve Kongre’deki bazı isimlerin kripto para yanlısı tutumuyla beraber yakın gelecekte işler daha karmaşık hale gelebilir.

Unusual Whales tarafından yayınlanan rapora göre Kongre üyeleri halihazırda kripto para endüstrisine yatırım yapmaya başlamış bile. Bazı üyeler direkt olarak kripto varlıklar ile ilgilenirken son rapor hem doğrudan hem de dolaylı yoldan kripto para satın alımı yapan üyeleri inceledi.

Biden’ın ortaya attığı altyapı tasarısının oluşturduğu belirsizliğe rağmen ABD Kongresi, hisse senetlerine 290 milyon dolar, opsiyon piyasasına 140 milyon dolar ve aralarında kripto paraların da bulunduğu diğer varlıklara ise 124 milyon dolar yatırım yaptı.

ABD Kongre Üyeleri, Farklı Altcoinlere Yatırım Yapmalarıyla Dikkat Çekti

Rapora göre Washington, 12 farklı kripto parayla 25 farklı alım satım gerçekleştirdi. Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin, Kongre üyeleri arasında da liderliğini sürdürdü. Senatör Cynthia Lummis, 2013 ile 2021 yılları arasında yaklaşık olarak 100.000 dolarlık BTC satın aldı.

Kripto para dünyasına desteğini her fırsatta dile getiren senatör Pat Toomey, geçtiğimiz yıl yalnızca 30.000 dolarlık kripto para satın aldı. Senatör aynı dönemde sepetine GBTC ve ETHE hisseleri de ekledi.

Temsilciler Meclisi üyeleri de kripto para dünyasında altcoin alımları gerçekleştirdi. Alabama temsilcisi Barry Moore geçtiğimiz yıl 45.000 dolarlık Cardano ve 15.000 dolarlık Ethereum’u cüzdanına ekledi. Söz konusu senatör ayrıca Dogecoin furyasına da katılmasıyla tanınıyor.

Cumhuriyetçi üyelerden Mark Green 2021 yılının Mart ayında BAT ve CELO satın alırken Nisan ayında sepetine XLM, LINK, DOGE, ETC ve EOS altcoinlerini de ekledi. Buna rağmen Green, kripto paralar konusunda herhangi bir görüş bildirmedi.

Her ne kadar pek dikkat çekmese de Demokrat üye Marie Newman Grayscale Bitcoin Trust’tan en az 50.000 dolarlık satın alım gerçekleştirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Vay pştlar sinsi sinsi topluyolar

Anonim

Sen ayakta uyu girme korkudan altına et her şey grafik değildir arkadaş


Başa dön tuşu