AltcoinBitcoinHaberlerKripto Para

İşte ABD’deki En Popüler Kripto Paralar!

Huobi, ABD'li vatandaşlar arasında hangi kripto para birimlerinin popüler olduğunu araştırdı.

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Huobi, ABD’de kripto para ilgisini değerlendirmek üzere bir anket gerçekleştirdi.

Kripto piyasası haberleri ile ön plana çıkan Çinli gazeteci Colin Wu, Twitter hesabından Huobi borsasının Ocak 2022’de ABD’de yaptığı bir anketin sonuçlarını paylaştı.

Yaklaşık olarak 3150 ABD’li vatandaşın katılımı ile gerçekleşen anket sonuçlarına göre, Amerikalıların en sık duyduğu kripto paralar arasında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE) ve Ethereum (ETH) ön plana çıktı.

Anket sonuçlarına göre popüler kripto paralar arasında Elon Musk’ın desteklediği mem tokeni DOGE’nin yanı sıra Cardano (ADA), Binance Coin (BNB), Solana (SOL), Shiba Inu (SHIB) ve USDT de bunuyor.

Huobi anketinde %83,46’lik oran ile Bitcoin ilk sırada yer alırken, %54,10’lik oran ile Dogecoin ikinci sırada, %39,4’lik oran ile Ethereum da üçüncü sırada yer aldı.

Huobi anketi, ABD’li vatandaşlar arasında kripto paralar dışında son zamanların popüler teknolojileri Metaverse ve NFT’lerin de popüler olduğunu ortaya koydu.

Zira ankete katılanların %55’i NFT’leri, %53’ü ise Metaverse’ü daha önceden duyduklarını ifade etti. Ayrıca ankete katılan Amerikalıların %28’i de kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını belirtti.

 

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu