AltcoinAnalizBitcoin

İşte Ünlü Türk Analist Selcoin’in Altın, Gümüş, Dolar ve Bitcoin Hakkındaki Yeni Değerlendirmeleri!

Selcoin uyardı: "Elinizdeki ürünü bozarak yükselişi başlamış olan bir ürüne yatırım yapmayın!"

Ünlü Türk kripto para analisti Selcoin, artık rutin haline gelen piyasa değerlendirme videolarına bir yenisini daha ekledi.

“TARİHİN EN BÜYÜK ALTIN VE GÜMÜŞ HAREKETİ! GRAM ALTIN’DA YAPILAN BÜYÜK HATA!” başlıklı son videosuna coronavirüsün Amerika’daki etkilerini ele alarak başlayan Selcoin, ABD’deki pandemi vakalarının sayısının 4 milyona ulaştığını, rekor artışlara karşın Trump’ın hiçbir şey yokmuş gibi davrandığını, buna rağmen vakalardaki artışın ekonomiyi etkilemeye devam ettiğini ifade etti. Bu noktada ekonominin olumsuz yönde etkilenmesinin kaçınılmaz olduğunu belirten analist, her ne kadar virüs artışı inkar edilse de ya da görmezden gelinse de bu etkilerin görmezden gelinmesi imkansız diye konuştu.

Öte yandan Amerika’daki seçimlere bağlı olarak doların düşeceğine inananların Türk lirasının düşmeyeceğine inanmalarına bir anlam veremediğini dile getirdi ve içinden geçtiğimiz dönemde dolara karşı değer kazanan altın ve gümüşe rağmen Türk lirasının da dolarla birlikte değer kaybı yaşadığını/yaşayacağını ifade etti.

Türkiye’nin klasik üretim girdilerinin dolarla fiyatlandığını, yerli üretime ağırlık vermedikçe de bunun değişmeyeceğini belirten Selcoin, beylik sözünü tekrarladı ve Amerika’nın hapşırdığı yerde bizim gibi ülkelerin zatürre olmaya mahkum olduğunu söyledi.

Öte yandan -ülke genelinde artan virüs vakaları bir tarafa- ekonomik anlamda pastadan pay alma yarışında geriye düşmek istemeyen Amerika’nın her anlamda Çin’e ambargo uyguladığını, bunun en bariz örneklerinin ise ABD’nin, Houston’daki konsolosluğunu kapatması için Çin’e 72 saat süre vermesini ve Huawei ile 5G konusundaki ambargolar olduğunu belirterek Amerika’nın Çin’in engellenemez yükselişinin önüne geçmek için her yola başvurduğunu dile getirdi.

Nitekim Çin Merkez Bankasının döviz rezervi 3 trilyon doları aşmış durumda. Yine geçen yıl pandemi öncesi altın varlıklarını en çok arttıran ülke de Çin oldu.

Altın Ve Gümüşte Son Durum Ne?

Virüsün ekonomiye etkilerini ele aldıktan sonra söze altın ve gümüşle devam eden Selcoin, hem altında hem de gümüşte sert yükselişlerin devam edeceğine inandığını belirtti. Altının ons tarafında 1755 doların kırılmasıyla hedefinin artık 2000 dolar olduğunu belirten analist, tarihin en büyük hareketiyle karşı karşıya olduğumuzu belirtti.

Ons altının 2000 dolar seviyesine ulaşıp akabinde 1820-1850 seviyelerine çekilip dinlenebileceğini, bu seviyelerin destek alanı olduğunu belirtti ve hem ons hem de gram altın tarafında 2021’in Mart ayına kadar rallinin devam edebileceği tahmininde bulundu.

Gram altının yılın başından beri yatırımcısının yüzünü güldürdüğünü belirten analist, gram altındaki destek seviyesinin 395 lira bandı olduğunu, yeni giriş yapacakların riski en makul seviyede tutabilmek için bu seviyeden alım yapmaları gerektiğinin altını çizdi. Özellikle birçok yatırımcının altın konusunda yanlış kararlar vererek dolar bozup 415-420’den altın almak istediklerini, ellerindeki doları zararla satarak altına yönelme gafletine düştüklerini belirtti. Bunun yanlış dönemde yapılan bir hareket olduğunu, doğru seviyeleri beklemenin son derece önemli olduğunu ifade etti.

Fırsat beklemenin ve sepet tipi yatırım yapmanın önemine değinen analist, strese girmeden yatırım yapmak gerektiğinin altını çizdi.

Yatırım tavsiyelerine gümüşle devam eden analist, yeni giriş yapacak olanlara 21 dolar bandının destek seviyesi olduğunu hatırlattı. Yüzde 30’luk bir yükselişten buralara gelindiğini, kendisinin mümkün mertebe gümüş varlıklarını elde tutmaktan yana olduğunu ve yükselişten sonuna kadar yararlanmak istediğini belirtti. Gümüşün dolar paritesinde 27 dolara kadar önünün açık olduğunu, TL tarafında ise 5 lirayı aştığını ve 5.70-6 liraya kadar yükselebileceğini ifade etti.

Altın ve gümüşün bir süre daha elde tutulması gerektiğini belirten Selcoin gümüş 21 dolara düştüğü an TL kapısında fiyat her ne ise alım yapmanın gerektiğini belirtti.

Dolarda Sert Yükselişe Hazır Olun!

Tüm bu cümbüşe rağmen doların halihazırda sönük devam ettiğini, buna karşın

Yeni yatırımcı olsam mevcut seviyeden bile giriş yapardım.

diyen analist; dolarda ilk amacının enflasyona ezilmemek olduğunu, banka faizinden daha iyi bir getiri hedeflediğini belirtti.

Doğru zamanda doğru ürünleri toplayıp sepet yapmak gibisi yok.

diyen Selcoin, dolarda yükseliş başlayacağını ve bunun da son derece sert olacağını belirtti.

Bitcoin’in Altcoinlere Etkisi Ne?

Son olarak sözü kripto paralara getiren Selcoin, Bitcoin’in ani hareketlerle bu hafta dönem dönem altcoinlerin dengesini bozduğunu, altcoin yükselişleri yaşanıp bittiğinde etrafın kan revan olacağını ve büyük zararların yaşanacağını ve Bitcoin’in sert bir dönüş yapacağını belirtti.

Sağdan soldan duyduklarınızla körü körüne yatırım yapmayın diyen analist, temkinli olunması gerektiğinin bir kez daha altını çizdi. BTC’nin 9.000-10.000 aralığında hareket etmesinin altcoin hareketlerinin devamlılığı için yeterli olduğunu, bu bandın dışına çıkıldığında ise trend rüzgarının değişeceğini belirtti ve hiç acele edilmemesi gerektiğini önemle vurguladı.

Ünlü analistin haberimize konu olan yorumlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu