Bitcoin

İsveç, Uyuşturucu Satıcılarına 33 Bitcoin (BTC) İade Etti!

İsveçli yetkililer uyuşturucu satıcılarına 33 Bitcoin iade etti.

İsveç, kısa süre önce oldukça ilginç bir karara imza attı. İsveç devlet yetkilileri, yaklaşık 13 milyon SEK değerindeki 33 Bitcoin’i, hapse girmiş üç uyuşturucu satıcısına iade etmek zorunda kaldı.

Söz konusu fonları uyuşturucu satışı yaparak elde ettiği tespit edilen suçluların böyle bir iadeyi kendilerinin bile beklemediği söylenebilir.

Mahkemede BTC Hatası!

Radio Sweden tarafından aktarılan bilgilere göre uyuşturucu satıcıları 2019 yılının bahar döneminde tutuklandı. Yasadışı satışlardan elde ettikleri BTC’ler ve bunun artan kazancı ise Bitcoin cüzdanında tutuldu ve bunun 36 BTC olduğu aktarıldı. O tarihlerde 1,3 milyon SEK civarında fiyata sahip olan fonlar 138.000 dolardan inanılmaz bir değere ulaştı.

Üç kişinin tutuklanması Nisan 2019’da yapıldı ve mahkemedeki savcı suçluların devlete olan borcunu 36 BTC yerine o anki itibari para karşılığında yani SEK olarak söyledi. 2019 yılında hapse giren üç kişi, 4-6 yıl arasında cezaya çarptırılmıştı.

Ancak uyuşturucu satıcılarının lehine, devletin aleyhine olan şey ise BTC fiyatının o tarihten bu yana 10 kat artması oldu ve sadece 3 BTC’nin satışı, söz konusu suçluların borçlarının ödenmesine yetti. Bu da devletin suçlulara 33 BTC borçlanmasına yol açtı.

İsveç radyosunun sunucularından Kullberg ise konu hakkında yaptığı açıklamada böyle olayların engellenmesi ve kripto paralarla ilgili davalarda bu konularda tecrübeli isimlerin bunlara bakması gerektiğini vurguladı. 36 BTC’lik bir suç ise 4 yıllık hapis sonrası 33 BTC ile suçluların yanına kalmış oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu