BitcoinHaberlerKripto Para

İsviçre, Bitcoin ve Kripto Para Şirketine Menkul Kıymet Lisansı Verdi!

Kripto paralarda kurumsal benimseme artmaya devam ediyor.

Bitcoin ve kripto paralarda dünya kurumsal benimsemeyi tartışırken farklı ülkelerden iyi haberler gelmeye devam ediyor.

Şüphesiz kripto paraların yatırım ve finans dünyası tarafından benimsenmesi ekosistemin büyümesi ve sıcak para girişinin artması için takip edilmesi gerek en önemli hususlar arasında yer alıyor.

İsviçre merkezli Crypto Broker AG isimli şirket, İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu (FINMA) tarafından kendilerine menkul kıymet evi lisansı verildiğini duyurdu.

Dijital varlık yönetimi ve saklama hizmeti veren büyük bir grubun parçası olan şirketin CEO’su Rupertus Rothenhaeuser daha geniş kitlelere ulaşmak için bu lisansın önemli olduğunu düşünüyor.

“Bazı bankaların yalnızca gerekli izinleri almış ortaklarla çalışmak gibi katı kuralları var. Bu lisans müşterilerimize risk, uyumluluk ve likidite konularında güven sağlıyor. Müşterimiz olan bankalar şimdi sadece bir kutucuğu işaretleyerek bizimle güvenli ticaret yürütebilecekler.”

İsviçre yasal düzenlemelerle kripto altyapısına ayak uydurmaya çalışan ülkelerin başında geliyor. Buna rağmen FINMA tarafından lisans alan İsviçreli kripto para şirketi sayısı oldukça az. SEBA ve Sygnum’dan sonra Crypto Broker AG’de bu kervana katıldı.

Rothenhaeuser lisanslı bir komisyoncu olmanın müşterileri için fiat para birimi cinsinden fon tutmalarına izin verdiğini bununda ödemeler ile ilgili olası sıkıntıları ortadan kaldırdığını ifade ediyor.

CEO Rothenhaeuser, isim vermeden bazı büyük oyuncuların kısa süre sonra kendileri aracılığıyla kripto para ticaretine başlayacağını ve bunun da paylaşılacağını belirtiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu