Kripto HaberleriHaberlerİsviçre’den ICO Atağı - Yeni Düzenlemeler Geliyor

İsviçre’den ICO Atağı – Yeni Düzenlemeler Geliyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

İsviçre’den ICO Atağı – Yeni Düzenlemeler Geliyor

İsviçre Mali Piyasalar Denetleme Kurumu (FINMA) yetkililerinin yaptığı açıklamada, ICO’ların düzenlenmesi ile alakalı yeni kuralların yürürlüğe gireceğini bildirdi. Bu yeni kurallar, mali piyasasının düzenlenmesini sağlayacak.

FINMA CEO’su Mark Branson, ‘’yürürlüğe girecek kuralların, blok zincir teknolojisinin İsviçre piyasasına başarılı bir şekilde girmesi için yerinde bir karar.’’ Mark Branson, blok zincir teknolojisine bağlı firmaların, düzenleyici sistemden kaçamayacağını ifade etti ve sözlerine devam etti.

‘’ICO projeleri ve soruşturmalarını idare etmek adına uyguladığımız dengeli yaklaşımlar, yatırımcıların düzenleyici sisteme alışabilmelerini sağlıyor. Bu şekilde girişimciler finansal sistemin bütünlüğünü, yatırımcıları koruyan yasaları ve projelerini en uygun bir biçimde başlatıyorlar.’’

FINMA tarafınca organize edilen basın açıklamasında, yürürlüğe girecek kuralların oluşturulma nedeni; son zamanlarda İsviçre’de gerçekleşen ICO’ların sayısında büyük artış olması. İlaveten, ICO’ların nasıl düzenlenmesi gerektiği ve yasal sınırlar içerisinde kalması konusunda herhangi bir netlik bulunmaması, bu kuralların oluşmasına sebep oldu.

FINMA’nın yaptığı basın açıklamasında, bu konu ile alakalı şu ifadeleri kullanıyor:

‘’Yüksek seviyedeki talep ve dinamik piyasaları göz önüne aldığımızda, şeffaflığın oluşması, bu hususta çok önemli.’’

FINMA, İsviçre kanunları arasında ICO’ları düzenleyecek ya da idare edebilecek herhangi bir düzenleme olmadığı hususunda dikkatleri çekti.

Yapılacak olan yeni düzenlemelerle birlikte ICO’ların daha fazla değer kazanacağını ve yatırımcıların haklarını koruyabilecekleri ifade edildi. Ancak bunun kolay olmayacağının farkında olduklarının da altını çizdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay