HaberlerKripto Para

İsviçreli Bankacılık Devi UBS, “Dijital Para Sektörü Sıfırı Görebilir!”

Kripto piyasasını "balon"a benzeten UBS, yatırımcılarına temkinli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Kripto para birimleriyle alakalı düzenlemelerin yatırımcılar açısından olumsuz sonuçlar doğurabileceğini öngören İsviçre kökenli dev banka UBS Group AG, söz konusu düzenleyici önlemlerin balona benzettikleri kripto piyasasını patlatabileceği noktasında yatırımcılarını uyardı.

Yatırımcıların daha az riskli coinlere yönelmelerini tavsiye eden UBS; kaldıraçlı ticaretin sorun teşkil ettiğini belirterek 50x ve 100x kaldıraçlı işlemlerin ana akım finans düzenlemeleriyle ters düştüğünü ifade etti.

Bu anlamda kripto para sektörünü özellikle profesyonel yatırımcılar için yüksek risk ifade eden spekülatif bir piyasa olarak değerlendiren İsviçreli dev banka, Boston Federal Rezervi başkanının Tether (USDT) konusunda yaptığı “finansal istikrar zorluklarından biri” yorumunu hatırlatarak müşterilerinin şahsi varlıklarının küçük bir kısmını kripto para yatırımı şeklinde değerlendirmelerini tavsiye etti.

“Dijital Para Sektörü Sıfırı Görebilir!”

Hatırı sayılır bir varlık yönetimine sahip olan bankanın çatısı altında hizmet veren UBS Global Wealth Management ise kripto sektörü hakkında çok daha olumsuz bir yorumda bulunarak bütün kripto para sektörünün sıfıra inme tehdidiyle karşı karşıya olduğunu iddia etti ve

Tüm paranızı kaybedebilirsiniz!

diyerek dijital para piyasasını MySpace ile kıyasladı ve de yatırımcıları tüm mali varlıklarını kaybedebilecekleri konusunda uyardı!

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
8 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu