coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerİtalya Merkez Bankası Başkanından Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Açıklaması!

İtalya Merkez Bankası Başkanından Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Açıklaması!

İtalya Merkez Bankası Başkanı Fabio Panetta, Bitcoin ve Ethereum'u hedef aldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi üyesi ve İtalya Merkez Bankası Başkanı Fabio Panetta, dün Roma’da düzenlenen bir konferansta, dünyanın en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum‘u hedef aldı.

İtalyan Bankacılık Birliği Yıllık Toplantısında konuşan Panetta BTC ve ETH’nin gerçek değerden yoksun olduğunu söyledi.

Panetta, BTC ve ETH’nin herhangi bir kuruluş tarafından ihraç edilmediğini bu yüzden de gerçek değerden yoksun olduğunu belirtti.

Panetta’ya göre BTC ve ETH’nin içsel bir değeri bulunmuyor ve parasal işlevleri yerine getiremiyor.

Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapmanın aslında bir kumar oynamaya benzediğini iddia eden Panetta şunları söyledi:

“Bitcoin ve Ethereum gibi teminatsız kripto paraların hiçbir içsel değeri yoktur, bazen opak devrelerde alınıp satılır ve parasal işlevleri yerine getiremez.”

Bitcoin ve Ethereum fiat paranın üç temel işlevini yerine getirmeye uygun olan özelliklere sahip değiller: ödeme aracı, değer saklama aracı ve hesap birimi.

Herhangi bir garantisi olmayan ve herhangi bir gerçek veya finansal varlık tarafından desteklenmeyen, bu varlıklar yüksek dalgalanmalara ve risklere maruz kalmaktadır.

Üstelik bu varlıklar sıklıkla vergiden kaçınma veya kara para aklama amacıyla kullanılmaktadır.”

Panetta son olarak İtalya Merkez Bankası’nın önümüzdeki günlerde Avrupa Birliği’nin kripto para kurallarının (MİCA) nasıl uygulanacağına ilişkin yönergeleri yayınlayacağını da açıkladı.

Panetta “Yönergeler, crypto sahiplerini korumayı ve MiCA yasalarına uyumu sağlamayı, İtalya’daki piyasa ihlallerine ilişkin incelemeleri ve cezaları potansiyel olarak artırmayı amaçlıyor.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları