BitcoinHaberler

İtalyan Bankasından Dev Hamle: Halka Bitcoin (BTC) Satacaklar!

Ülkenin dev bankalarından Banco Sella'nın söz konusu kararı kripto paraların tanınmasında emsal teşkil etmesi bakımından son derece önemli.

Nexo

Şüphesiz dünyaca içinde bulunduğumuz şu kaos ortamında en büyük sıkıntıyı yaşayan ülkelerin başında İtalya ve Çin geliyor. Çin’de duruldu zannedilen ölüm oranları ne yazık ki artmaya devam ediyor. İtalya’da ise her gün yeni bir ölüm haberi istatistikleri yukarı taşımayı sürdürüyor.

İtalya’daki ölü sayısı 4825’e yükselirken ülkenin dev bankalarından Banco Sella, ilginç bir kararla müşterilerine mobil bankacılık ortağı Hype vasıtasıyla Bitcoin satmaya başladığını duyurdu.

Banco Sella’nın söz konusu hamlesi, oldukça ses getireceğe benziyor çünkü bankanın vermiş olduğu karar Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto para birimlerinin tanınmasına ve çok daha kolay şekilde elde edilmesine emsal teşkil edebilir. Çünkü kripto paraların önündeki en büyük engel az tanınırlık ve ekonomi/teknoloji ile yakından ilgisi olmayan insanların kripto değerlere kolay şekilde ulaşamaması, nasıl yatırım yapacaklarını ve dahası alım satım gerçekleştireceklerini bilememeleri.

Bir buçuk milyon kullanıcısı olan ve her geçen gün müşteri sayısını artırmaya devam eden Hype platformu ile kripto para alım satımı yapmak son derece kolay. Öyle ki müşteriler Bitcoin almak için herhangi bir kripto para borsasına ihtiyaç olmadan işlem gerçekleştirebilecekler.

Kullanıcıların tek yapması gereken son derece basit olan kayıt işlemlerinden sonra kendi Bitcoin cüzdanlarını almak. Sonrasında bankanın sadece aracı görevi gördüğü platform sayesinde cüzdanlarının kontrolü yalnızca kullanıcıların elinde oluyor. Bu da bugüne kadar defalarca yaşanan siber saldırılara karşı önemli bir kalkan görevi görmesi bakımında son derece dikkat çekici bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun yanı sıra kullanıcılar Hype platformu sayesinde sahip oldukları Bitcoinleri ödeme metodu olarak da kullanabilecek. Söz konusu platform, getirdiği bu yeni hizmetler sayesinde Bitcoin’e ve diğer kripto değerlere kullanım kolaylığı getirmesi bakımından son derece kıymetli.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı