binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinİzmir'de Kripto Para Operasyonu: 50 Milyon TL’lik Vurgun Yapan Çete Çökertildi! 42...

İzmir’de Kripto Para Operasyonu: 50 Milyon TL’lik Vurgun Yapan Çete Çökertildi! 42 Kişi Gözaltına Alındı!

İzmir merkezli 17 ilde gerçekleştirilen kripto para operasyonunda 42 kişi göz altına alındı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin popülaritesinin artması pek çok suçluyu harekete geçirdi. Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de suçlular kripto paraların popülaritesinden faydalanarak insanların paralarını ellerinden alıyor.

Bu noktada son haber İzmir’den geldi.

Vatandaşların kripto para varlıklarını ele geçirmek amacıyla sahte site oluşturan ve arama motorunda en üst sıraya çıkardıkları site üzerinden vatandaşlara link gönderip GSM onay kodunu alarak kripto para hesaplarını ele geçiren şebeke çökertildi.

Kripto para şebekesine yönelik gerçekleştirilen “Cüzdan Operasyonu’nda” hakkında gözaltı kararı bulunan 64 şüpheliden 42’si gözaltına alındı.

Bu çetenin vatandaşları yaklaşık 50 milyon lira dolandırdığı belirlenirken çeteyi yurt dışından Ukraynalı liderlerinin yönettiği açıklandı.

Türk vatandaşlarını dolandıran çetenin, parayı liderlerine gönderdiği liderlerinin de bu paralarla yurt dışında kumar oynadığı ifade edildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde, bu çetenin gerçeğe çok yakın sahte bir internet sitesi oluşturduğu, sosyal medya hesaplarından “5. yıla özel kripto para dağıtılıyor” yazdıkları, kripto dağıtma vaadi ile vatandaşlara link gönderdiği ve GSM onay kodu aldıkları ve bu şekilde vatandaşların kripto para hesaplarını ele geçirdiği belirlendi.

Cüzdan Operasyonu İzmir merkezli, Adana, Aksaray, Ağrı, Aydın, Ankara, Antalya, Bursa, Isparta, İstanbul, Hakkari, Kırklareli, Kocaeli, Mersin, Muğla, Niğde ve Samsun illerinde gerçekleşen eş zamanlı olarak gerçekleştirildiği belirtildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail