Kripto HaberleriBitcoinJack Dorsey: "Bu İki Senaryoda Bitcoin ve Kripto Paralar Başarısız Olur!"

Jack Dorsey: “Bu İki Senaryoda Bitcoin ve Kripto Paralar Başarısız Olur!”

Takip et

Bitcoin destekçisi olmasıyla tanınan milyarder Jack Dorsey, kripto paraların başarılı olması için aşması gereken bazı konular olduğunu söyledi.

Twitter’ın kurucusu olan Dorsey, kısa bir süre önce şirketteki CEO’luk görevinden ayrılmıştı.

“Eleştirileri Azaltmak İçin Çabalamalıyız”

Twitter Spaces üzerinden yaptığı açıklamada Dorsey, Bitcoin’in ana akım adaptasyonuna engel olabilecek iki büyük faktöre değindi. Bunlardan ilki için Dorsey şunları söyledi:

“Eğer Bitcoin’in nasıl çalıştığı konusunda insanları eğitmede iyi bir iş çıkaramazsak ve insanların aklındaki eleştirileri azaltmak için gösterdiğimiz çaba yetersiz olursa Bitcoin başarısız olabilir.”

Bilindiği üzere kripto paralar son derece popüler hale gelirken bazı alanlarda da eleştirilerin hedefi oluyor. Bazı uzmanlar Bitcoin’in sahip olduğu volalitenin bir değer birikim aracı olarak kullanılmasına engel olduğunu savunurken bazıları ise madencilik işlemlerinde kullanılan enerji nedeniyle eleştiride bulunuyor.

“Belirli Bir Kesim Bitcoin’in Çoğunluğuna Sahip Olursa Başarısız Olunur”

Dorsey’e göre Bitcoin’in başarısının önündeki ikinci büyük engel ise risk sermayedarları ve şirketlerin kripto para alanına yaptığı hamleler olabilir:

“Eğer belirli bir şirket ya da risk sermayedarı bu yeni sektörün çoğunluğuna sahip olursa tamamen başarısız olmuşuz demektir. Eğer merkezi bir modele geçiş yaşanırsa, artık insanlar kripto paralara gerçekten sahip değil anlamına gelir. Bana göre yalnızca insanlar Bitcoin’i anladığında ve gerçekten buna sahip olduğunda başarılı olmuşuz demektir. En önemli kısmı ise küresel çapta günlük olarak kullandığımız bir para birimi haline gelmesidir.”

Dorsey, BTC’nin başarılı olmasını ise kendi görüşüne göre şöyle tanımladı:

“BTC için ve bu alanda kurulan diğer projeler için de bence, önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde şeffaflığı artırırsak, katılımı artırıp bu katılımı küresel çapa yayarsak ve bunları özellikle para birimi olarak günlük olarak kullanırsak bence bu başarıdır.”

BTC’nin diğer kripto paralara göre sade kalması hakkında yorum yapan Dorsey, şunları söyledi:

“BTC, Ethereum ve Solana gibi kripto paraların sahip olduğu gelişime ve özelliklere sahip olmayabilir, ancak bu kasıtlı bir tasarımdır. BTC bilinçli olarak yavaş bir geliştirme döngüsüne sahiptir ve geliştirici topluluğu ince eleyip sık dokur çünkü bu kripto para küresel para ağı için amaçlanmaktadır. Bu kripto para ABD dolarının yerine geçmesi için tasarlandı, böyle konuda hata yapmamanız gerekir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları