Bitcoin

Jack Dorsey’den Zuckerberg’e Şok Bitcoin Çıkışı! “Umarım Dersini Almışsındır”

Block CEO'su Jack Dorsey, Mark Zuckerberg'in Bitcoin (BTC) konusunda dersini almış olmasını dilediğini açıkladı.

Block şirketi CEO’su ve aynı zamanda Twitter kurucusu olan Jack Dorsey, Meta’nın (Facebook) başarısız kripto para projesi Diem hakkında konuştu.

Dorsey, Meta’nın Diem için harcadığı zaman ve kaynağı Bitcoin’in gelişimi için harcamasının şirket için daha faydalı olacağını iddia etti.

Bugün Michael Saylor ile birlikte düzenlediği “Şirketler İçin Bitcoin” etkinliğinde konuşan Dorsey, Meta’nın, eski adıyla Libra olarak bilinen kripto para projesi Diem’in yeterince “açık” olmadığını söyledi.

Diem, başarısız bir girişim olarak Meta tarafından iptal edilmiş ve satışa sunulmuştu. Dorsey, Meta’nın insanları Whatsapp ya da Instagram gibi kendi ürünlerine yönlendirmek konusunda çok fazla zaman harcadığını düşünüyor.

İlgili Haber
Silvergate Bank Facebook'un Kripto Para Projesini Satın Aldı!
İlgili Haber
Bitcoin'in (BTC) Geleceği Üzerine Konuşulan Konferans Bitti! İşte Detaylar

Jack Dorsey: “Kaynaklarını Bitcoin’e Harcasalardı Bundan Whatsapp ve Instagram da Fayda Görürdü”

Jack Dorsey, konuyla ilgili düşüncelerini şöyle açıkladı: “Facebook’un sahip olduğu bir para birimi piyasaya sürmeye çalıştılar. Muhtemelen kendilerince haklı nedenleri vardır. Ancak bu projenin insanların Facebook ekosistemine giderek daha fazla çekilmesini sağlamak için oluşturulduğuna dair de çeşitli kanıtlar var.

Bunun yerine Bitcoin gibi açık ve standart bir protokolü kullanmalıydılar. Umarım hatalarından ders çıkarmışlardır ancak çok fazla miktarda kaynak ve zaman harcadılar. İki ya da üç yıl, tam olarak ne kadar bilmiyorum ancak, bu zaman, Bitcoin’i küresel çapta insanlara daha erişilebilir hale getirmek için harcansaydı bu durumdan Instagram ve Whatsapp gibi Meta ürünleri de fayda görürdü.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu