coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerSilvergate Bank Facebook'un Kripto Para Projesini Satın Aldı!

Silvergate Bank Facebook’un Kripto Para Projesini Satın Aldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Silvergate Bank bugün yaptığı açıklamada Facebook’un (yeni adı ile Meta) 2019 yılında başlattığı stablecoin projesi Diem’den blok zinciri tabanlı bir ödeme ağı çalıştırmakla ilgili fikri mülkiyet ve diğer teknoloji varlıklarını satın aldığını duyurdu.

Silvergate, Diem projesi için 132 milyon dolarlık A sınıfı adi hisse senedi ihraç ettiğini ve nakit olarak 50 milyon dolar ödediğini söyledi.

İlk çıktığı andan itibaren düzenleyicilerin sert baskılarına maruz kalan ve umulduğu gibi gitmeyen Diem (eski adı ile Libra) projesinin geçtiğimiz günlerde satılmasının planlandığı konuşuluyordu.

İlgili Haber  Meta'nın (Facebook) Diem'i Sallantıda Mı?

ABD’nin En İyi Stablecoin Projesi!

Diem Networks CEO’su Stuart Levey bugün yapılan açıklamada üst düzey bir düzenleyicinin Diem projesinin in ABD Hükümeti’nin gördüğü en iyi tasarlanmış stablecoin projesi olduğunu söylediğini belirterek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Tüketicileri korumak ve mali suçlarla mücadele etmek için güçlü kontrollere sahip Diem Ödeme Ağı’nı geliştirmek için yorulmadan çalışan üyelerimizin, ortaklarımızın ve ekiplerimizin çabalarından son derece gurur duyuyorum.

Silvergate’in Diem teknolojisini ileriye taşıma ve ödemelerin geleceğini dönüştürme becerisine güveniyoruz.”

Geçtiğimiz yıl Diem projesi ile ortaklık kuran ve projeye aşina olan Silvergate Bank’ın CEO’su Alan Lane, bankanın hem düzenlenmiş hem de yüksek oranda ölçeklenebilir dolar destekli bir stabilcoine ihtiyaç duyduğunu söyledi:

“Bu teknolojiyi yaratan ve onu mevcut evrimine taşıyan Diem’e ve mühendisler ve geliştiriciler topluluğuna minnettarız.

Müşterilerimizle yaptığımız görüşmelerde düzenlenmiş ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir ABD doları destekli bir stablecoin’e ihtiyaç olduğunu belirledik.

Bu bağlamda bugün edindiğimiz varlıklar ve mevcut teknolojimiz sayesinde 2022’de bir stablecoin lansmanı yaparak bu ihtiyacı karşılama niyetimiz devam ediyor.”

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları