coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerMeta'nın (Facebook) Diem'i Sallantıda Mı?

Meta’nın (Facebook) Diem’i Sallantıda Mı?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Meta (eski adıyla Facebook) tarafından başlatılan stablecoin projesi Diem (eski adıyla Libra), yakında maziye karışabilir. Nitekim ortada gezen haberlere göre şu sıralar proje ait varlıkları satmanın yollarını arayan Diem, zaten iki yıldır resmen sallantıdaydı!

Hazırlanan son raporlara göre Facebook, risk sermayedarları ve yardım kuruluşlarından oluşan bir grup tarafından yönetilen dernek, fikri mülkiyetini ve diğer varlıklarını, yatırımcılarına iade yapabilmek için satmayı planlıyor.

Henüz Diem veya Meta tarafından doğrulanmış bir haber olmasa da bu uzun zamandır beklenen bir sondu aslında.

Suya Düşen Hayaller

2019’da ortaya çıktığı ilk anda Libra‘nın küresel para birimleri sepetine bağlı bir stablecoin olması hedeflenmişti. Ancak işin rengi bir süre sonra değişti ve Libra, Tether veya USDC’nin yaptığı gibi ABD dolarının değerini yansıtmak yerine, Libra Birliği tarafından yönetilen kendi küresel para birimi haline geldi. Bu andan sonra da işler iyice sarpa sardı.

İlerleyen süreçte ABD’li regülatörelerin baskısı iyice arttı ve Libra Derneği üyeleri bir bir projeyi terk etmeye başladı. Ardından yaprak dökümü devam etti ve eBay, Stripe, Mastercard, Visa ve PayPal arka arkaya projeden çekildiklerini açıkladılar.

Öte yandan Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg, ABD Kongresinde bir duruşmaya katılmış ve orada da Libra projesini herkesin önünde savunmuştu. Ancak şirketin ismini Meta yapmasından sonra bir strateji değişikliğine gidildiği atılan bu son adımdan da belli oluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları