Kripto HaberleriHaberlerJanet Yellen Bugün Bitcoin Hakkında Ne Söyleyecek? İşte Sızdırılan Bilgiler!

Janet Yellen Bugün Bitcoin Hakkında Ne Söyleyecek? İşte Sızdırılan Bilgiler!

Takip et

Dün Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesinin toplantısında konuşan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen bugün Amerikan Üniversitesi’nin düzenleyeceği bir etkinlikte kripto para birimleri hakkında konuşacak.

İlgili Haber
Dikkat! Janet Yellen Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuşacak! İşte Günü ve Saati!

Bugüne kadar kripto para birimlerine karşı olumsuz yaklaşan Yellen’ın tavrı biraz yumuşasa da kripto paralara karşı olan şüpheciliği halen devam ediyor.

Bu bağlamda Janet Yellen’ın bugünkü konuşmasında kripto paralar ile ilgili ne söyleyeceği merak konusu oldu. Zira Yellen, kripto paraları ilk kez kapsamlı bir şekilde ele alacak.

Yellen Ne Diyecek?

Yellen’a yakın isimlerden alınan bilgilere göre, ABD başkanı Joe Biden’ın Mart ayının başlarında kripto paralar ile ilgili imzaladığı yürütme emri Yellen’ın konuşmasının odak noktası olacak.

Yellen’ın konuşmasında Hazine’nin kripto para alanındaki yetkisini genişleten herhangi bir yeni yasa çıkarmaktan ziyade Hazine’nin mevcut yasal yetkilerinin kullanılması gerektiğini vurgulayacağı belirtildi.

Bu kapsamda Yellen’ın şunları söyleyeceği iddia edildi:

“Dijital varlıklar yeni olabilir, ancak sundukları sorunların çoğu yeni değil. Yeni teknolojiler, yeni faaliyetleri, ürünleri ve hizmetlerin uygulanmasını gerektirdiği zaman mevcut yasalar kapsamında finansal düzenlemelerin buna göre ayarlanması gerekiyor.

Bu bağlamda düzenleyicilerin bu yenilikleri desteklemek için kullanabilecekleri mevcut yetkileri vardır ve Hazine bu yenilikleri de desteklemektedir.

Boşluklar olduğu ölçüde, yasal değişikliklerin değerlendirilmesi de dahil olmak üzere kripto paralar konusunda önerilerde bulunacağız.”

Son olarak Yellen’ın konuşmasının Hazine’nin inovasyona verdiği desteği vurgulayacağı da belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları