Kripto HaberleriBitcoinJanet Yellen'dan FED'e Destek ve Resesyon Mesajı!

Janet Yellen’dan FED’e Destek ve Resesyon Mesajı!

Takip et

ABD‘de bir yanda yüksek enflasyon bir yanda FED‘in agresif faiz artışlarına devam ederken ekonomik görünüme ilişkin endişeler artıyor.

Bazı ekonomistler ABD’nin hali hazır da bir resesyon içerisinde olduğunu ifade ederken, bazı ekonomistler resesyon risklerinin yükseldiğini ve enflasyonun kontrol altına alınamaması durumunda ekonomik aktivitedeki yavaşlamanın bir çok sektörü etkileyebileceğini düşünüyor.

ABD’deki resesyon risklerine dair konuşan Hazine Bakanı Janet Yellen şu anda bu yönde herhangi bir işaret görmediklerini söyledi.

FED’in enflasyonla mücadelesini desteklediğini ve güveninin tam olduğunu belirten Yellen resesyon risklerine dair şunları söyledi:

“İstihdam artışında bir yavaşlama görmemiz olası. Bunun resesyon olduğunu düşünmüyorum. Resesyon ekonomide geniş çaplı bir zayıflık anlamına geliyor. Şu anda böyle bir şey gözlemlemiyoruz.

Fed’in görevi enflasyonu aşağı çekecek politikaları uygulamaya sokmak. Bu konuda başarılı olmalarını bekliyorum.

İki çeyrek art arda negatif büyüme yaşansa dahi NBER’in (Ulusal Ekonomik Araştırmalar Bürosu) bu durumu resesyon olarak niteleyeceğini düşünmüyorum. Çok güçlü bir istihdam piyasamız var. Ayda 400 bin yeni istihdam yaratıyorsanız buna resesyon diyemezsiniz.”

Bu hafta FED’den 75 baz puanlık faiz artışı beklenirken gözler Çarşamba gününe çevrildi.

İlgili Haber
Bitcoin'de Bu Hafta FED Faiz Kararı Takip Edilecek, Beklentiler Ne Yönde?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları