BitcoinHaberlerKripto Para

Japon Yatırım Bankacılığı Devi Nomura, Bitcoin ve Kripto Türev Ticaretini Başlattı!

Japonya'nın köklü yatırım bankacılığı devlerinden biri olan Nomura, Bitcoin ve kripto türev ticaretini başlattığını duyurdu.

Japon yatırım bankası Nomura, bu hafta kripto para türev sözleşmeleri ticaretini başlattı. Dev banka bu adımıyla birlikte Goldman Sachs ve JPMorgan gibi rakipleri arasına katıldı.

Nomura, Bitcoin Kripto Para Türev Ticaretini Başlattı

Bankanın yaptığı açıklamaya göre, Singapur dışındaki tüm Asya müşterileri için Bitcoin uzlaşmalı vadeli sözleşmeleri ile tezgah üstü kripto para türevleri başlatıldı.

Nomura’nın Japonya dışındaki Asya piyasaları için küresel başkanı olan Rig Karkhanis, yaptığı açıklamalarında şunları söyledi:

“Ayrıca CME üzerinde Cumberland DRW ile birlikte bu hafta gerçekleştirilen ve Nomura için ilk dijital varlık ticareti olma özelliği taşıyan bu tür işlemler ile birlikte Bitcoin vadeli işlemler ve opsiyon ticareti yapma imkanına da sahibiz.”

Bankanın bu adımı, kripto para piyasası son derece volatil bir süreçten geçerken geldi. Sadece bu hafta kripto para piyasasının toplam değeri %30 azaldı.

Geçtiğimiz yıl bankaların birçoğu müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda kripto para ticaretine başlamış fakat spot piyasalara giriş yapmamışlardı. Kripto para vadeli işlemler ticaretini başlatan ilk Wall Street bankası olan Goldman Sachs, dolar kredileri için Bitcoin teminat olarak kullanıldığını da duyurmuştu.

Cumberland DRW’nin ilişki yönetimi başkanı Paul Kremsky, yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Dijital varlıklar niş bir endüstri olmaktan çıkarak 1.5 trilyon dolarlık bir varlık sınıfı haline geldiler. Ancak birçok müşteri için bu sektöre giriş için halen uygun bir yol bulunmuyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu