HaberlerKripto Para

Japonya Bazı Kripto Paraları Tanıyan Yasayı Onayladı!

Kripto para düzenlemeleri yavaş yavaş netleşiyor.

2022 yılının kripto para ve Bitcoin endüstrisi için bol regülasyonlu bir yıl olması bekleniyordu. Ancak fiyattaki düşüşle birlikte yatırımcıların ilgisinin azalması devletlerinde bu hamlelerinin gecikmesine neden oldu.

Pek çok ülkede kripto paraların yasal çerçevesi henüz belli değilken, Japonya’dan önemli bir hamle geldi.

Japonya bugün stablecoinler için yasal çerçeveyi oluşturan önemli bir yasa tasarısını onayladı.

Yasanın onaylanmasıyla stablecoinler dijital para olarak tanındı ve yasa statüsü netleştirildi.

Yasaya göre stablecoinler yen ve başka bir yasal para birimine sabitlenmeli ve hak sahibi talep ettiğinde nominal değer üzerinden ödeme garantisi verilmeli.

Japonya’daki stablecoin düzenlemesi Terra USD’nin çöküşünün hemen ardından geldi ve bir dizi yatırımcı koruması içeriyor.

2023’te yürürlüğe girmesi planlanan yasaya göre stablecoinler yalnızca kayıtlı bankalar, para transfer acentaları ve yerleşik finans kurumları tarafından çıkarılabilecek.

Önümüzdeki haftalarda yasaya ilişkin daha geniş bir rehber çıkarılması bekleniyor.

Yasanın uygulamasına ilişkin detaylar netleştikçe Japonya’daki pek çok finans kurumunun stablecoin ihracı üzerine çalışması ve sektöre girmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Rıza Yılmaz

Burada bazı Kripto para ları tanıyan Yasa onaylandı deniyor ama herhangi bir Kripto paranın ismi yazılmamış


Başa dön tuşu