coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaJaponya, Bir Kripto Para Borsası Hakkında Uyarı Yayınladı

Japonya, Bir Kripto Para Borsası Hakkında Uyarı Yayınladı

Kripto paraların yoğun bir şekilde ilgi gördüğü Japonya'da yetkili kuruluş, bir kripto borsası hakkında uyarı yayınladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Japon Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), offshore kripto para borsası LBank Exchange’e uygun kayıt olmadan faaliyet gösterdiği için bir uyarı yayınladı.

CoinPost tarafından yayınlanan bir rapora göre FSA, LBank Exchange’in “bilinmeyen bir adrese” ve “bilinmeyen bir temsilciye” sahip olduğunu ve karşı tarafları olarak Japon sakinleriyle internet üzerinden kripto para borsası ticareti yürüttüğünü belirtti. Bu durum yapılan açıklamaya göre, yatırımcıların korunmasını sağlamak için borsaların kayıtlı olmasını ve belirli standartlara uymasını gerektiren FSA’nın operasyonel yönergelerini ihlal ediyor.

CoinGecko veri tabanına göre, küçük ila orta ölçekli bir borsa olan LBank Exchange, 24 saatlik spot işlem hacmi açısından 56. sırada yer alıyor. Büyüklüğüne rağmen, borsanın şeffaflık ve mevzuata uygunluk eksikliği Japon yetkililer arasında endişelere yol açtı.

Bu, FSA’nın kayıtsız borsalara karşı ilk kez harekete geçişi değil. Geçen yılın Mart ayında kurum, Bybit Fintech Limited, MEXC Global, Bitget Limited ve Bitforex Limited olmak üzere diğer dört şirkete, kayıt olmadan kripto para alım satım hizmetleri sağladıkları için uyarıda bulunmuştu. Bu uyarılara rağmen, Japonya’dan bu platformlara erişmek ve ticaret yapmak imkansız olmaya devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları