Kripto HaberleriHaberlerJaponya Merkez Bankası: Libra Tedirgin Edici

Japonya Merkez Bankası: Libra Tedirgin Edici

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Japonya Merkez Bankası, kripto paralar hakkında son yıllarda çok etkin bir kurum. Banka, kripto paraların denetim, düzenleme ve yasal alanda kontrolünü elinde tutarken bugün yapılan son açıklamada Facebook’un Libra’sının kendilerini tedirgin ettiğini ve Libra’nın Japonya merkezli bankalar dahil tüm dünyadaki küçük ölçekli özel bankaların kapanmasına yol açabilecek bir kripto para olduğunu açıkladı. Libra’nın yasal olarak Japonya’da henüz düzenlenmediğini hatırlatıp yasal önlemler alınabileceği uyarısında bulunan Japonya Merkez Bankası, kripto para birimi Libra ile ilgili olarak en tedirgin edici konunun ise bankaların yok olmasına, finansal sistemde bozulmalara sebep olmasını gösteriyor.

Kripto paraların geliştiği bir dünyada insanlar bazı yatırımlardan vazgeçip Bitcoin alıyorlar ve gelecekte Libra’nın Japonya’da da mali finansal sistemde büyük bir etkisinin olması mümkün. Libra, gelecekte fiat paraların ortadan kaldırılmasında büyük bir rol oynayabilecek olsa bile bu çok uzun vadede mümkün olabilir. Dünyadaki insanların öncesinde Libra’ya güvenmesi ve alışması gerek. Bunun için ise ABD’nin Libra ile ilgili olarak yeni adımlar atması ve yasal kararlar alması gerekli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları