HaberlerKripto Para

Japonya Sıkı Kripto Para Kurallarını Gevşetmek İstiyor!

Japonya'nın kripto para düzenleyicisi token listelemedeki katı kuralların hafifletilmesini istiyor.

Bloomberg’in haberine göre Japonya’nın Sanal ve Kripto Varlıklar Borsası Birliği (JVCEA), ülkede kripto para borsalarının kripto paraları listelemesi için geçerli olan katı kuralların kaldırılmasını istiyor.

Bu hareket ülkenin başbakanı Fumio Kishida’nın mevcut kripto para listeleme kurallarından memnun olmadığını dile getirmesinden sonra geldi.

Kishida Mayıs ayında katıldığı bir konferansta, “bu kuralların uygulama sürecinin kripto para piyasasını boğduğunu ve token listeleme prosedürünü hantal ve etkisiz olarak gördüğünü” ifade etti.

Japonya’nın kripto para düzenleyicisinin katı kuralları kaldırma çabaları sonuç verirse borsalar herhangi bir tarama yapmadan listeleyebilecek.

Düzenleyici kurum, kripto para birimlerini listelemeden önce değil, listelendikten sonra denetlemeye odaklanmanın gerektiğine inanıyor.

Ülkedeki token listelemedeki katı kurallar nedeniyle Japonya’nın en büyük borsalarından biri olan GMO Coin Inc’in yalnızca 21 kripto para birimini listelediğine dikkat çeken kurum ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in ise 100’den fazla kripto para listelediğini belirtti.

Listelemedeki kural değişikliği konusundaki nihai kararın yıl sonuna kadar verilmesi bekleniyor.

Bu hareket ülkenin kripto pazarını canlandırmaya dair büyük bir adım olmasının yanında, Japonya’nın yerel borsalarından çok daha fazla tokene sahip olan Coinbase gibi yabancı kripto para borsaları için iyi bir fırsat olarak yorumlandı.

Japonya Sanal ve Kripto Varlıklar Borsası Birliği Nedir?

Coincheck borsasının 500 milyon dolarlık hacklenme olayından sonra token listelemelerini yönetmek için Nisan 2018’de göreve başladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu