HaberlerXRP

Jed McCaleb, 150 Milyon Ripple (XRP) Sattı!

XRP eski ortağın baskısı altında kalmaya devam ediyor.

Bitcoin’deki belirsizlik nedeniyle hacimlerin düştüğü markette, Ripple yatırımcılarının canını sıkan ve fiyatı baskılayan bir balina var. XRPScan verilerine göre, Eski Ripple CTO’su Jed McCaleb’in XRP’lerini tuttuğu cüzdandaki XRP sayısı 150 milyon azaldı.

Bildiğiniz üzere Stellar’ın (XLM) kurucusu Jed McCaleb, Ripple’ın da eski kurucularından. McCaleb, 2013 yılında Ripple’dan ayrılırken yapılan anlaşmaya göre, payına düşen XRP’ler kendisine parçalar halinde gönderiliyor ve o da düzenli olarak elindeki XRP’leri satabiliyor. Ancak bu XRP’leri tek seferde satmasına izin verilmiyor. McCaleb ile yapılan anlaşmaya göre, McCaleb’in günlük satış limiti ortalama XRP hacminin %1’i ile sınırlı.

Jed McCaleb’in “tacostand” cüzdanında şuanda 590 milyon XRP bulunuyor. XRPscan sitesinin verilerine göre, McCaleb son üç haftada 150.7 milyon XRP’yi satmak üzere borsalara gönderdi. Söz konusu XRP’ler yaklaşık 100 milyon dolar değerinde.

McCaleb’in son iki gün  içerisinde de yaklaşık 12 milyon XRP’yi  borsalara gönderdiği görülüyor. XRP’lerini parça parça satan McCaleb XRP fiyatını baskılayan önemli bir unsur.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu