Kripto HaberleriBitcoin CashJihan Wu'dan Bitcoin Cash Hard Forku İle İlgili Önemli Açıklama

Jihan Wu’dan Bitcoin Cash Hard Forku İle İlgili Önemli Açıklama

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasasını alt üst eden Bitcoin Cash hard forkundan sonra ortaya iki farklı blok zinciri dolayısıyla iki farklı kripto para çıktı. Bitcoin ABC ve Bitcoin SV adındaki kripto paraların arasındaki hash rekabeti hala sürüyor.

İlgili Haber
Bitcoin Cash Hard Forku Tamamlandı. Peki Sonucunda Ne Oldu?

Son bilgilere göre Bitcoin ABC, Bitcoin SV’den 8 blok daha önde olmasına rağmen hash oranlarına bakıldığı zaman iki blok zincirinin de yüzde 50 oranında olduğunu görüyoruz. Yani kazanan henüz belli değil.

Savaş tüm hızıyla devam ederken, Bitcoin ABC ekibini destekleyen Bitmain kurucusu Jihan Wu, konu ile ilgili açıklama yaptı. Jihan Wu resmi Twitter hesabı üzerinden borsalarda bu kripto paralar ile ilgili alım satım işlemi açıldığı zaman elindeki Bitcoin SV’leri satacağını açıkladı.

Hard forktan önce Bitmain şirketinin elinde 1 milyondan fazla Bitcoin Cash olduğu biliniyordu. Çatallanma sonrasında sahip olunan Bitcoin Cash miktarı kadar herkese Bitcoin ABC ve Bitcoin SV elde edilmiş oldu. Hal böyle olunca Bitmain şirketinin elinde en az 1 milyon adet Bitcoin SV olduğu düşünülüyor. Bu kadar ciddi bir miktarda satış Bitcoin SV’nin fiyatını çok olumsuz yönde etkileyecektir.

Çoğu borsada Bitcoin SV / Bitcoin çifti olduğu için Jihan Wu bu satışı yaparken eğer bu çift üzerinden yaparsa çok miktarda Bitcoin almış olacak. Bu durumda Bitcoin’in fiyatı artış gösterebilir. Fakat bazı borsalarda Bitcoin SV / USDT çiftlerinin olduğunu da unutmamak gerekir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları