BitcoinEkonomi

Joe Biden, Yeni Bir Ekonomik Paketi Müjdeledi: Bitcoin ve Türk Lirası Bundan Nasıl Etkilenecek?

Biden'ın yeni ekonomik altyapı paketi, BTC ve Türk Lirası için nasıl bir etki yaratacak?

ABD Başkanı Joe Biden, göreve gelir gelmez 1,9 trilyon dolarlık bir koronavirüs teşvik paketinin imzasını attı. Biden’ın bu paketi imzalaması ile beraber BTC fiyatında da ciddi bir yükseliş görüldü. Hiçbir destek olmadan trilyonlarca dolar basılması ülkelerin M1 para arzını arttırdığı kadar enflasyonuna da uzun vadede olumsuz etki ediyor. Biden ise şimdi bütün bu eleştirilere ve tehlikelere karşı yeni bir ekonomik paketin müjdesini verdi.

Joe Biden, 2 Trilyon Dolarlık Paketin Sözünü Verdi

Joe Biden, Pittsburgh’da katıldığı bir etkinlikte 2 trilyon dolarlık ekonomik altyapı paketinin de müjdesini verdi. Söz konusu ekonomik paket direkt olarak ülkedeki altyapısal gelişmeleri desteklemek için kullanılacak. 20.000 milyonun tamiri, 10.000 köprünün yapımı ve eğitimden sağlığa, altyapıdan savunmaya kadar birçok alanda önemli adımlar atılmasını sağlayacak olan bu plan, ABD’li vatandaşların da ilgisini çekti. Biden bu plan sayesinde binlerce iş imkanı oluşacağını ve özellikle şirketlerin Amerika merkezli yapılara yatırım yapmasının önünün açılacağını ifade etti.

Biden yönetiminin bazı vergilerde ise artışa giderek bu ekonomik paketin açığını kapatmayı düşündüğü vurgulanmakta. Kurum vergisi %21’den %28’e, buna ek olarak ise en zengin kesimin vergisi ise çok daha yüksek seviyelere çıkartılabilir. Yine de 2 trilyon dolarlık ek bir ekonomik paketin ekonomi üzerinde yaratacağı etki yıkıcı olabilir.

Bitcoin fiyatının daha önceki 2 teşvik paketine verdiği tepki tamamen olumlu. ABD’deki enflasyonu arttıracak adımların Türk lirası ve diğer para birimleri için de olumlu olacağı söylenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Meet

Uzun vadede Türkiye icin iyi bir şey değil hatta bizim zararımıza bile olabilir amerika da biden ekonomi olarak iyi görünüyor bence bakalım göreceğiz


Başa dön tuşu