Kripto HaberleriBitcoinJoe Biden'ın Bitcoin Emirleri Saat Kaçta Yayımlanacak? İçeriğinde Neler Var? İşte Sızan...

Joe Biden’ın Bitcoin Emirleri Saat Kaçta Yayımlanacak? İçeriğinde Neler Var? İşte Sızan Bilgi Notu!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Janet Yellen’ın Biden’ın kripto paralara yönelik emirlerinden önce sızdırılan açıklaması Bitcoin’de %8’lik bir yükselişi tetiklerken şimdi gözler yayımlanacak kararnamede.

The Block, ABD’de kripto para birimlerine yönelik yayımlanacak ilk başkanlık emrine ilişkin bir bilgi notuna ulaştığını paylaştı.

Buna göre TSI 14.00’da açıklanması beklenen emirlere ilişkin sızdırılan bilgi notu şu şekilde:

Sızdırılan metinde “ABD inovasyonu destekleyerek kripto para alanında teknolojik liderliğini sürdürmelidir.” ifadelerinin yer aldığı görülüyor.

İlgili bölüm şu şekilde;

“Amerika Birleşik Devletleri, tüketiciler, işletmeler, daha geniş finansal sistem ve iklim için riskleri azaltırken inovasyonu destekleyerek bu hızla büyüyen alanda teknolojik liderliğini sürdürmelidir. Ayrıca, demokratik değerler ve ABD’nin küresel rekabet gücü ile tutarlı olarak dijital varlıkların uluslararası katılımı ve küresel yönetişiminde lider bir rol oynamalıdır.
Bu nedenle bugün Başkan Biden, riskleri ele almaya ve dijital varlıkların potansiyel faydalarından ve bunların altında yatan teknolojiden yararlanmaya yönelik ilk, tüm hükümet yaklaşımını özetleyen bir yürütme emri imzalayacak.”

Bildi notunda emirde talep edilecek önemler şu başlıklarla paylaşıldı;

ABD Tüketicilerini, Yatırımcılarını ve İşletmelerini koruyun.

Küresel Finansal İstikrarı koruyun ve Sistemik Riski Azaltın.

Dijital Varlıkların Yasa Dışı Kullanımından Kaynaklanan Yasadışı Finans ve Ulusal Güvenlik Risklerini azaltın

Küresel Finansal Sistemde ABD Liderliğini Güçlendirmek için Teknoloji ve Ekonomik Rekabet Edebilirlikte ABD Liderliğini teşvik edin.

Güvenli ve Uygun Fiyatlı Finansal Hizmetlere Eşit Erişimi teşvik edin.

Teknolojik Gelişmeleri Destekleyin ve Dijital Varlıkların Sorumlu Gelişimini ve Kullanımını Sağlayın ve olumsuz iklim etkilerini azaltın.

ABD Merkez Bankası Dijital Para Birimi’ni (CBDC) keşfedin

Hükümet, ulusal güvenlik risklerine yanıt veren uyumlu uluslararası yetenekler geliştirmek için müttefiklerimiz ve ortaklarımızla, teknolojik gelişmeleri incelemek ve desteklemek için özel sektörle birlikte risklere karşı koruma sağlayan ve sorumlu inovasyona rehberlik eden politikalar oluşturmak için kurumlar arasında ve Kongre ile birlikte çalışmaya devam edecektir.”

İlgili Haber
Bitcoin'de Janet Yellen Yükselişi, İşte Sızdırılan Açıklamalar
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları