BitcoinHaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bitcoin’de Janet Yellen Yükselişi, İşte Sızdırılan Açıklamalar

Gözler Biden'dan gelecek habere çevrildi.

Bildiğiniz üzere ABD Başkanı Joe Biden’ın bu hafta kripto para birimlerine yönelik yemi emirler yayımlaması bekleniyor.

Bitcoin’de gözler Beyaz Saray’dan gelecek açıklamaya çevrilmişken ABD Hazine Bakanlığı sitesinde Janet Yellen’ın Biden’ın kararnamesi hakkındaki açıklaması yayımlandı.

Yayımlanan ve kısa sürede siteden kaldırılan açıklamadan Biden’ın kararnameyi kısa sürede yayımlayacağı anlaşılıyor. Biden’ın emirlerinden önce sızdırılan Yellen’ın açıklamaları şu şekilde:

İnovasyon Vurgusu Yapıldı

“Başkan Biden’ın tarihi yürütme emri, dijital varlık politikasına koordineli ve kapsamlı bir yaklaşım çağrısında bulunuyor. Bu yaklaşım, ülke, tüketiciler ve işletmeler için önemli faydalar sağlayabilecek sorumlu inovasyonu destekleyecek. Ayrıca yasa dışı finansmanla ilgili riskleri, korumayı ele alacak ve tüketiciler, yatırımcılar ve finansal sisteme yönelik tehditleri önlemeye yardımcı olacak.

Yürütme emri uyarınca Hazine, para ve ödeme sistemlerinin geleceği hakkında bir rapor hazırlamak için kurumlar arası ortak çalışma yapılacak. Ayrıca, dijital varlıkların potansiyel finansal istikrar risklerini değerlendirmek ve uygun önlemlerin alınıp alınmadığını değerlendirmek için Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’ni de toplayacağız. Dijital varlıklar tarafından sorulan soruların genellikle önemli sınır ötesi boyutları olduğundan, sağlam standartlar ve eşit bir oyun alanı geliştirmek için uluslararası ortaklarımızla birlikte çalışacağız.

Bu çalışma, Hazine’nin devam eden çabalarını tamamlayacaktır. Departman halihazırda Başkanın Finansal Piyasalar, FDIC ve OCC ile ilgili Çalışma Grubu ile belirli bir tür dijital varlığı – stablecoin’leri – incelemek ve tavsiyelerde bulunmak için birlikte çalıştı. Yürütme emri uyarınca, Hazine ve kurumlar arası ortaklar, dijital varlıklarla ilişkili kilit yasa dışı finansman risklerini belirleyen, yakın zamanda yayınlanan Ulusal Risk Değerlendirmelerini temel alacak.

Bu önemli işi üstlenirken tüketici ve yatırımcı koruma grupları, piyasa katılımcıları ve diğer önde gelen uzmanlar bize rehberlik edecek. Hazine, yasadışı finansmana karşı devam eden çalışmalarımızı geliştirirken ve finansal istikrar ve ulusal güvenliğe yönelik riskleri önlerken daha adil, daha kapsayıcı ve daha verimli bir finansal sistemi teşvik etmek için çalışacak”

Bitcoin Tepki Verdi

Kaldırılan bu açıklamada yer alan “Bu yaklaşım, ülke, tüketiciler ve işletmeler için önemli faydalar sağlayabilecek sorumlu inovasyonu destekleyecek” piyasa tarafından çok olumlu karşılandı ve Bitcoin’de %10’luk bir yükseliş yaşandı.

Şimdi gözler Biden’ın yayımlayacağı kararnamede.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu