Kripto HaberleriAltınJoe Bıden'ın Powell Kararı Bitcoin ve Altında Satışları Arttırdı!

Joe Bıden’ın Powell Kararı Bitcoin ve Altında Satışları Arttırdı!

Takip et

ABD’de Fed başkanı Jerome Powell’ın ikinci kez 4 yıllık dönem için FED Başkanlığına aday olarak gösterilmesi bekleniyordu.

Beyaz Saray’dan bugün yapılan açıklamaya göre, ABD Başkanı Joe Biden, FED Başkanı Jerome Powell’ı yeniden aday gösterdi. Başkan yardımcısı olarak Lael Brainard aday gösterilecek.

Bıden bu karar ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı. “İstikrarlı ve bağımsız bir liderlik için Powell’ı seçtim. Başkan Powell ve doktor Brainard’ın düşük enflasyon, fiyat istikrarı ve tam istihdam hedefine odaklanarak ekonomimizin hiç olmadığı kadar güçlü olması için çalışacağına inancım tam.”

Biden’ın Powell’ı aday göstermesi beklense de bu kararın kesinleşmesi üzerine piyasalarda tepki geldiğini gördük. Dolar endeksi Eylül 2020’den sonra en yüksek seviyesine ulaştı.

ABD borsalarındaki primler %1’lere ulaşırken emtia grubunda satış baskısının arttığını gözlemledik. Altındaki kayıplar %2’lere ulaşırken gümüşte de benzer bir tablo olduğunu gözlemliyoruz.

Bu sırada gün içerisinde 59.500 $’a kadar yükselen Bitcoin’de de geri çekilmeler olduğunu görüyoruz. Haberin ardından yeniden 58.000$ seviyelerine indi. Daha önceki analizimizde aktardığımız 58.400 $ seviyesinin önemini koruduğunu görüyoruz. Bu seviye üzerinde 4 saatlik bir kapanış göremezsek satış baskısı devam edebilir.

İlgili Haber
Bitcoin'de Korku Zirvede, Bu Bir Alım Sinyali Mi?

Piyasaların rahatlaması için fiyatın yeniden 60.000 $ üzerine çıkıp çıkamayacağını takip ediyor olacağız.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları