Haberler

John McAfee Hindistan Merkez Bankasını Eleştirdi

Ünlü Bitcoin yorumcusu ve analist John McAfee, Hindistan Merkez Bankasını sert sözler ile eleştirdi. Hiçbir finansal kurumun RBI yani Hindistan Merkez Bankası ile işlem yapmaması ve işbirliğinden uzak durulması gerektiği çağrısında bulundu. Hindistan Merkez Bankası ülke yönetimi ile ortak olarak aldığı kararlar doğrultusunda ciddi sorunlara sebep olurken kripto paraların tamamen kullanımını engellemeye yönelik çok ciddi ve kritik adımlar atmayı sürdürüyor.

Ülkede Anayasa Mahkemesi ise bu kararlara karşı direnirken hükümet güçlerinin en üst düzeyde yönetim ve söz sahibi olmasının etkisi ile Hindistan Anayasa Mahkemesi’nin de belirli bir sınırı ve gücü mevcut durumda.

Boykota Davet Etti

John McAfee, Hindistan Merkez Bankası ile çalışan tüm finans kurumlarının ilgili şirketler ve kişiler tarafından boykot edilmesi yönünde çağrıda bulunarak, bunu başarmaları ve beraber dik durmaları uyarısında bulundu. Hindistan kripto paralar konusunda yolsuzlukların fazla olmasının etkisi ile kritik öneme sahip bir ülke. Hindistan yönetiminin bu konuda alacak olduğu kararların ülkede anında uygulanmasa bile kısa sürede uygulanmaya başlaması ülke vatandaşlarını mağdur ediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı