Kripto Para

John McAfee, Kripto Para Dolandırıcılığı İle Suçlanıyor

John McAfee'ye yönelik suçlamalar ortaya çıktı.

Siber güvenlik uzmanı ve son yıllarda yaptığı kripto para yorumları ile “kripto para uzmanı” olarak anılan John McAfee, ciddi bir suçlama ile karşı karşıya. McAfee bir süredir cezaevinde suçlamaları beklemekteydi ve bunlar artık belli oldu.

John McAfee, Hapis Cezası Alabilir

ABD Adalet Bakanlığı tarafından yeni yayınlanan bildiride, McAfee ve iş ortağı Jimmy Watson’ın direkt olarak McAfee’nin Twitter adresini kullanarak dolandırıcılık yaptığı vurgulanıyor. Yüz binlerce takipçisine kripto para pazarlaması yaparak insanları dolandırdığı belirtilen McAfee’nin özellikle dolandırıcılık odaklı projelerden de para aldığı tespit edildi.

McAfee ve iş ortağının 13 milyon doları tam olarak bu yöntem sayesinde elde ettiği belirtiliyor. McAfee, İspanya içerisinde tutuklanmış ve vergi kaçakçılığı da dahil birçok suç sebebiyle ABD’nin suçlu iade talebi ile beklemeye alınmıştı. Bir zamanlar birçok kripto para projesini pazarlayan ve bunların tanıtım yüzü olan John McAfee, şimdi ise bunların karşılığını ödüyor.

ABD daha önce de kripto para tanıtımı yapan ancak bunu ibraz etmeyen ünlülere yüklü cezalar kesmişti. Ünlü boksör Floyd Mayweather gibi isimler kripto para şirketlerinden para almalarına rağmen bunu belirtmeden masum yatırımcıları kandırmakla suçlandı. McAfee’ye hapis cezası verilmesi beklenirken Mayweather sadece para cezası ile kurtuldu. Bu durum aslında son dönemde kripto para sektörüne giren ve reklam yapan ünlülerin de dikkatli olması gerektiğini gösteriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu