Kripto HaberleriAnalizJP Morgan Bitcoin'in Adil Değerini Açıkladı! 15 Bin Dolar Mı, 45 Bin...

JP Morgan Bitcoin’in Adil Değerini Açıkladı! 15 Bin Dolar Mı, 45 Bin Dolar Mı?

JP Morgan analistlerine göre Bitcoin 45.000 dolar olmalıydı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Uzun süredir devam eden Bitcoin altın kıyaslaması hala bir sonuca ulaşmış değil.

Bitcoin destekçileri BTC’nin altına kıyasla daha güvenli olduğunu belirterek BTC’nin dijital olduğunu savunuyor.

BTC yaşanan ekonomik sorunlara karşı güvenli liman olarak hareket ettiğini gösterirken JP Morgan analistleri halihazırdaki altının fiyatına göre Bitcoin’in düşük fiyattan işlem gördüğünü söyledi.

Mevcut durumda birçok metrik hesaba katılarak hesaplanan ve “dip seviye” olarak gösterilen Bitcoin’deki “Balanced Price” seviyesi 15.000 dolar seviyelerinde. Ancak JP Morgan analistlerine göre BTC’nin olması gerektiği değer çok daha yüksek.

Barron’s’un haberine göre JP Morgan analistleri yakın tarihli raporundaki bir notta, altının ons fiyatının 2.000 dolar olduğu dikkate alındığında BTC’nin halihazırda 45.000 dolar olması gerektiğini söyledi.

Yaklaşan halving olayını değerlendiren analistler halving’in BTC fiyatı üzerinde olumlu etkiye sahip olacağını düşünürken ABD’de kripto paralara karşı devam eden düzenleyici baskı nedeniyle Bitcoin fiyatında yakın vadede yükseliş beklemediklerini söyledi.

“Altının ons fiyatının 2.000 dolar olduğu göz önüne alındığında BTC’nin şimdi 45.000 dolardan işlem görmesi gerekiyordu.

Ancak ABD’deki düzenleyici kısıtlamalardan kaynaklanan ters rüzgarlar, kripto para ekosistemi için bankacılık ağlarının huzursuzluğu ve geçen yılki FTX çöküşünün yansımaları gibi olumsuz etmenler Bitcoin üzerinde baskı oluşturmaya devam ederken ilerleyen zamanlardaki potansiyel herhangi bir artışı sınırlayacak gibi görünüyor.”

Analistlerin 45.000 dolarlık tahminin yanında BTC şu anda tahminin yaklaşık %70 altında 26,440 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları