Kripto HaberleriEthereumJP Morgan: "Ethereum'daki Birleşme Bu Altcoine Yarayacak!"

JP Morgan: “Ethereum’daki Birleşme Bu Altcoine Yarayacak!”

Takip et

ABD’li bankacılık devi JP Morgan, yakın tarihte yayınladığı bir raporda Ethereum Classic (ETC) madencilerinin PoW’dan PoS’a geçişten en çok yararlananlar olacağını söyledi.

Başta Ethereum (ETH) ekosistemi olmak üzere tüm kripto para piyasası Eylül ayının ortalarında gerçekleşmesi planlanan PoW’dan PoS’a geçişi öngören Merge yükseltmesini bekliyor.

JP Morgan ETH ağında yapılacak olan PoS’a geçişle Ethereum madencilerinin ani bir değişikliğe maruz kalacağını, rollerinin sona ereceğini ve alternatif gelir akışları arayacağını söyledi.

ETH madenciliğinin Bitcoin (BTC) madenciliğine kıyasla daha esnek olduğunu belirten banka, ETH madenciliğinde başka kripto para birimleri için de kullanılabilen ekran kartının olduğunu belirtti.

ETH madenciliğinde kullanılan ekran kartlarıyla ETC, Ravencoin (RVN) ve Ergo (ERG) gibi kripto paraların da madenciliğinin yapılabildiği belirtildi.

Merge yükseltmesini değerlendirmeye devam eden JP Morgan, Ethereum madenciliğinin kârlılığı nedeniyle popüler olduğunu ve diğer kripto para birimlerinin madenciliğine geçişin yakın vadede daha karlı olabileceğini belirtti.

“Ethereum Classic madencileri, PoW’dan PoS sistemine geçişin ana yararlanıcıları arasında olabilir.

Bunun nedeni, Ethereum 2.0’da doğrulayıcı olmaya karar veren ETH madencilerinden elde edilebilecek ikinci el madencilik teçhizatlarında bir artış olması ihtimalidir.”

JP Morgan ETH madencilerinden PoS’a geçişle birlikte kalacak olan madencilik cihazlarının çoğalacağını ve ETC madencilerinin bu cihazalara daha kolay ve daha ucuz erişebileceğini düşünüyor.

Temmuz ortasından bu yana hash oranında gözle görülür bir artışla Ethereum Classic’de PoS’a geçişin zaten gerçekleştiğine dair işaretler olduğunu söyleyen JP Morgan, “bazı yatırımcılar ayrıca Ethereum Classic’i PoW’dan PoS’a geçiş sırasında Ethereum blok zincirindeki olası bozulmalara karşı bir korunma olarak görüyor.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları