BitcoinHaberler

JP Morgan Uzmanlarından Yeni Bitcoin (BTC) Açıklaması: İşler Tersine Dönebilir

Bitcoin ETF onayı Bitcoin için sanıldığı kadar iyi olmayabilir.

Dünyanın en büyük bankacılık kurumlarından birisi olan JP Morgan, son dönemde lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) içeren açıklamaları ile oldukça ses getirdi. JP Morgan, Bitcoin’in uzun vadede altın yatırırımının yerini alabilecek olmasının ve değerinin rekor üstüne rekor kırabileceğini belirtirken şimdi ilginç bir uyarı yayınladı.

Bitcoin ETF Onayı, Sanıldığı Kadar Olumlu Olmayabilir

Bloomberg tarafından da aktarılan bilgilere göre neredeyse yıllardır beklenen Bitcoin ETF onayı lider kripto para birimi için aslında çok kötü olabilir. Bunun Bitcoin fiyatına zarar verebileceğini belirten JP Morgan stratejistleri, Bitcoin ETF onayı ile fiyatın kısa vadede sert çakılacağını düşünüyor.

İlgili Haber
Beklenen Bitcoin ETF'si Geliyor Mu?

Uzmanların yıllardır beklenen Bitcoin ETF onayının gerçekleşmesine rağmen fiyatın düşeceğine dair tahminlerinin temelinde ise Grayscale ve bunun Bitcoin fonu yer alıyor. Nikolaos Panigirtzoglou, böyle bir durumda kurumsal yatırımcıların artık BTC yatırımı için Grayscale’e ihtiyaç duymacağını ve şirketin tekelinin de son bulacağını belirtti. Bu durum ise GBTC hisselerinde satışa ve dolaylı yoldan BTC fiyatında düşüşe yol açabilir.

Grayscale’in Elinde 24 Milyar Dolarlık BTC Var

Barry Silbert tarafından kurulan ve Michael Sonnenshein tarafından yönetilen Grayscale’in elinde 28,4 milyar dolardan fazla kripto para birimi bulunuyor. Bunların büyük bir kısmı yani yaklaşık 24 milyar dolar ise direkt olarak Bitcoin yatırımı olarak tutulmakta. Bitcoin ETF onayı sonrası Grayscale’in piyasayı sarsabilme ihtimali 24 milyar dolarlık varlıkları düşünülünce yatırımcıları korkutmaya yetebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu