BitcoinHaberler

Jp Morgan’dan Bitcoin (BTC) ve Tesla Yorumu “Boşuna Heveslenmeyin”

Jp Morgan'dan beklentiyi azaltın açıklaması geldi.

Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin alması gündemden düşmeyecek gibi. Amerika’da ana akım ekonomi medyasının bir numaralı gündem maddesi Tesla’nın Bitcoin hamlesi olmaya devam ediyor.

Tesla ve Elon Musk sadece medyanın değil yatırımcıların da bir numaraları gündem maddesi haline gelmiş durumda. Bitcoin yatırımcıları Tesla’nın hamlesini basit bir pump dalgası veya yüksek miktarda bir alım olarak değerlendirmiyor.

Birçok yatırımcı Tesla’nın hamlesini Bitcoin’in kurumsal şirketler ve bankalara uzanacak yolunun çakıl taşları olarak değerlendiriyor.

Bu değerlendirme beraberinde birçok beklentiyi de oluşturmuş durumda. Herkes bir sonraki büyük alım yapacak şirketi tahmin etmeye çalışırken Jp Morgan’dan bir uyarı geldi.

Bloomberg’in haberine göre Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki Jp Morgan stratejistleri yatırımcıları için hazırladığı bir raporda; “Ana akım haline gelmiş büyük kurumsal şirketlerin Tesla’yı örnek alacağını düşünmeyin.” dedi.

Stratejistler bunun nedeni olarak Bitcoin’deki oynaklığı gösteriyor.

“Ana akım kurumsal şirketler Bitcoin volatilitesi düşünüldüğünde bunu takip etmeyecektir. Bitcoin son derece değişken bir varlık bu durum büyük şirketleri bundan uzak tutacaktır. Portföylerinin %1’i ile dahi Bitcoin alsalar bu portföylerinin oynaklığını artıracaktır dolayısıyla riskleri de artacaktır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu