Kripto HaberleriBitcoinJP Morgan'dan Blockchain Hamlesi!

JP Morgan’dan Blockchain Hamlesi!

JPMorgan altı Hint bankasıyla işbirliği yaptı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

JP Morgan, blockchain tabanlı ticaret platformu Onyx’te bankalararası dolar işlemleri yürütmek üzere altı Hint bankasıyla işbirliği yaptı.

Bloomberg‘in haberine göre JP Morgan, önümüzdeki aylarda HDFC Bank, ICICI Bank, Axis Bank, Yes Bank, IndusInd Bank ve JPM ile Hindistan’ın Gujurat kentinde bulunan kendi bankacılık birimi olan Onyx aracılığıyla birlikte bir pilot proje yürütecek.

Bu projenin amacının dolar alım satım işlemlerinin belirli bir zamanla sınırlı olmamak üzere günün her saati gerçek zamanlı olarak halletmek olduğu belirtildi.

JP Morgan’ın Asya Pasifik Başkan Yardımcısı Kaustubh Kulkarni şunları söyledi:

“Bankaların deneyimlerini analiz etmemiz gerektiğinden önümüzdeki birkaç ay boyunca bir pilot proje yürüteceğiz.

Bankalar arasında JPMorgan’ın GIFT City’deki kendi bankacılık birimine ek olarak HDFC Bank Ltd., ICICI Bank Ltd., Axis Bank Ltd., Yes Bank Ltd. ve IndusInd Bank Ltd gibi en iyi özel bankalar da projede yer alacak.”

Kulkarni, pilot projenin Uluslararası Finansal Hizmetler Merkezi Otoritesinin onayının ardından JPMorgan’ın blockchain platformu Onyx kullanılarak pazartesi günü başlatılacağını söyledi.

2020 yılında kurulan Onyx, bankacılık devi JP Morgan’ın toptan ödeme işlemlerini gerçekleştirmek için kullandığı dijital varlık ağıdır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay