Bitcoin

JPMorgan Açıkladı: Bitcoin (BTC) Fiyatı Yeniden 40.000 Dolar Üstünü Görebilecek mi?

JPMorgan'a göre kurumsal yatırımcının alım gücü, BTC'yi 40.000 dolar üstüne çıkartmaya yetmeyebilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kısa süre önce 41.800 dolara kadar çıksa da burada tutunmayı başaramadı. Bitcoin fiyatının 20.000 dolardan başlayan parabolik yükselişi, fiyatı bir anda 40.000 dolar üzerine kadar çıkardı ve herkes daha fazla yükseliş geleceğini beklemeye başladı.

Bitcoin Yeniden 40.000 Dolar Üstüne Çıkabilecek mi?

BTC/USD paritesi ise 41.000 dolar seviyesinden sonra gelen düzeltme ile birlikte önce 38.000 dolar seviyesine geriledi. Burada bir süre konsolidasyon yaşayan BTC, sert düşüşlerle kısa süreli de olsa 28.800 dolara kadar geriledi. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 33.000 dolar seviyesinden işlem gören BTC’nin şimdiki durumu ise yatay olarak ifade edilebilir.

ABD’nin en büyük bankacılık kurumlarından olan JPMorgan ise BTC hakkında önemli bir tahmin yaptı. JPMorgan uzmanları, Bitcoin fiyatının 40.000 dolar üzerine çıkması için kurumsal yatırımcının yüklü alım yapması gerektiğini düşünüyor. Bu ifade birçok başka uzman tarafından da dile getirilse de JPMorgan’ın farklı bir ifadesi daha bulunuyor.

JPMorgan stratejistleri, kurumsal yatırımcının kısa süre önce yüklü alım yaptığını belirtti. Bu bağlamda bankacılık devine göre kurumsal yatırımcının yeni alımları istenen seviyede olmayacak ve BTC fiyatını yeniden 40.000 dolar üzerine çıkartamayacak.

Şu an için Grayscale Bitcoin Trust’ın arkasındaki kurumsal alım ve sermaye, Bitcoin fiyatının 40.000 dolar üzerine çıkıp kırılım yaşaması için yeterli değil.”

JPmorgan, Grayscale’in fonlarındaki yeni yatırım oranının ise BTC fiyatına kıyasla çok daha sert düştüğünü belirtti. Grayscale’e aktarılan sermaye oranında geçtiğimiz hafta %22 düşüş yaşandığı görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Şehitoğlu

düşsün artık. Alt coinlere sıra gelsin. 30 bin de sabit kalsın.


Başa dön tuşu