binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiJPMorgan Analistleri, FED'in Eylül Ayında Faiz Artırıp Artırmayacağına Dair Tahminini Açıkladı

JPMorgan Analistleri, FED’in Eylül Ayında Faiz Artırıp Artırmayacağına Dair Tahminini Açıkladı

JPMorgan analistlerinden David Kelly, FED'in Eylül ayındaki hamlesinin ne olacağına dair tahminini açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

JP Morgan Asset Management Çarşamba günü yaptığı açıklamada, temel enflasyon verilerinin aşağı yönlü bir seyir izlediğinin görülmesinin ardından, FED’in bu döngüde faiz oranlarını daha fazla artırmasını beklemediğini söyledi.

FED faiz oranı vadeli işlemleri, ABD tüketici fiyatlarının Ağustos ayında son 14 ayın en yüksek artışını göstermesinin ardından FED’in muhtemelen faiz oranlarını daha fazla artırmayacağına dair artan güveni yansıtıyor, bununla birlikte temel enflasyondaki yıllık artış yaklaşık iki yılın en düşük seviyesinde gerçekleşti.

J.P. Morgan’ın baş küresel stratejisti David Kelly bir notunda, “Eylül ayı başında petrol fiyatlarının hala yükselmesine rağmen, petrol fiyatlarındaki artışların TÜFE üzerindeki etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz” dedi ve ekledi:

“Yeni bir şok yaşanmaması halinde, yıllık manşet tüketim deflatör enflasyonunun 2024 yılının dördüncü çeyreğinde FED’in %2’lik hedefinin altında kalacağını düşünüyoruz.”

İlgili Haber  Son Dakika: FTX, Kripto Para Varlıklarını Satmak İçin Mahkemeden İzin Aldı

20 Eylül’de FED politika yapıcıları 2023 yılı sonu için kısa vadeli faiz oranı tahminlerini açıklayacaklar. Eylül ayından sonra sadece iki toplantı kaldığı göz önüne alındığında, bu toplantılar Kasım ayındaki faiz hamlesine ilişkin güçlü ipuçları verecek.

FED’in Haziran ayındaki projeksiyonlarının en son açıklamasında, birçok kişi faiz oranlarının 2023 yılında mevcut seviyesinin bir kademe daha üzerine çıkacağını düşünüyordu. FED’in Temmuz ayı toplantı tutanakları da bu görüşü büyük ölçüde destekledi. Ancak o zamandan bu yana ekonomik veriler enflasyonun yumuşadığına ve istihdam artışının yavaşladığına dair bazı işaretler verdi.

Sektörü derinden etkilemesi beklendiğinden Bitcoin ve kripto para yatırımcıları da 20 Eylül tarihine odaklandı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail