BitcoinHaberler

JPMorgan Bitcoin’le İlgili Olumsuz Tavrını Değiştiriyor Mu?

Şirket CEO'su Jamie Dimon’ın Bitcoin'le ilgili sert tavrını değiştirdiği söyleniyor.

Piyasa değeri bakımından dünyanın en değerli ve Amerika’nın en büyük bankası olan JPMorgan Chase’ten kripto para şirketleriyle ilgili önemli bir iş birliği adımı geldi. Şirketin nisan ayında ABD’nin önde gelen iki Bitcoin borsası Coinbase ve Gemini ile anlaşma yaparak hesaplarını onayladığı ancak işlemlere yeni başlandığı iddia ediliyor. Eğer iddialar asılsız değilse JPMorgan Chase kripto para borsalarına bankacılık hizmeti vermeye başlamış durumda. Söz konusu iki dev isimle kurulan iş birliğinin içeriği henüz tam olarak bilinmiyor.

JPMorgan halihazırda söz konusu iki borsaya kripto paralarla ilgili bir hizmet vermiyor ancak “Otomatik Takas Merkezi” aracılığıyla para yatırma-çekme, elektronik transfer ve havale gibi işlemler yapılabilecek. Bununla birlikte dünya devi bankanın şu ana kadar hiçbir kripto para borsasına hesap açmadığı düşünülürse söz konusu adım büyük önem arz ediyor.

CEO’dan Geri Adım

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon’ın Bitcoin’e çok sıcak bakmaması ve hatta 2017’de Bitcoin’e “sahtekarlık” yakıştırması yapması bir yana sonraki açıklamalarında da belirttiği üzere gerçekten pişman olmuş olacak ki kripto paralarla ilgili böyle önemli bir adım attı.

Bitcoin’e çok daha temkinli yaklaşıyor olsa da Blockchain konusunda son derece aktif olan JPMorgan, bu alanla ilgili detaylı çalışmalar gerçekleştiriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu