Kripto Para

JPMorgan Stratejisti, FED’in Kripto Paraların Başına Bela Olacağını İddia Etti!

JPMorgan'ın son dönemki kripto para yanlısı tavrına rağmen analist, Fed'in kripto paraların başına bela olacağını iddia etti.

Kıdemli JPMorgan stratejisti David Kelly, Fed’in faiz artırımına devam etmesi ile birlikte kripto paraların daha da düşüş sergileyeceğini iddia etti.

Kelly, konuyla ilgili yaptığı açıklamalarında şunları söyledi:

“Zamanı geldiğinde kripto paralar için büyük kayıplar yaşanacağını düşünüyorum çünkü bu varlıkların temelinde hiçbir şey yok.”

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin, Kasım ayında ulaştığı rekor seviye olan yaklaşık 69.000 dolardan uzakta seyrediyor.

Bununla birlikte, Fed’in ABD’de rekor düzeylerde yaşanan enflasyona dur diyebilmek için 2022 yılında birden fazla kez faiz artırımı yapacağı düşünülüyor. Fed’in hamleleri ile birlikte yatırımcılar, riskli yatırımlardan uzaklaşmaya başladılar.

David Kelly: “Kripto Paralar için Asıl Tehlike Fed Değil, Bu Dijital Varlıkların İçinin Boş Olmasıdır”

Bununla birlikte Kelly, dijital varlıklar için asıl tehlikenin Fed değil, bu varlıkların hiçbir değere sahip olmaması olduğunu iddia etti:

“Tüm bu kavramlar birer illüzyondan ibaretler ve yüksek faiz oranlarına karşı son derece duyarlıdırlar.”

Kelly’nin temsil ettiği şirket JPMorgan, kısa bir süre önce Decentraland üzerinde bir ofis açmış ve Metaverse sektörünün yıllık 1 trilyon dolarlık bir boyuta ulaşabileceğini iddia etmişti. Bu konuda JPMorgan ve Kelly fikir ayrılığına düşmüş gibi gözüküyor.

İlgili Haber
JPMorgan, Decentraland Evreninde Ofis Açtı! "Metaverse, 1 Trilyon Dolarlık Bir Sektör Haline Gelebilir"

Kelly, Fed’in koronavirüs pandemisinin zirve yaptığı dönemde tahvil getirilerini son derece düşük seviyelerde tuttuğunu, yatırımcıların kripto paralar ve teknoloji şirketi hisseleri gibi yüksek spekülasyon özelliği taşıyan yatırımlara yöneldiğini söyledi:

“Faiz getirilerini yüksek tutarsanız, pozitif reel ekonomik getirisi olabilecek çılgın projelere akan nakit miktarını azaltmış olursunuz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Jonmoorgun bu aciklaman olmamış anlaşılan kripto paraların düsurmek isteyen sensin alım yapmak için inşallah patlar yukarıya sende alamazsın


Başa dön tuşu