coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerJustin Sun, Poloniex'ten 114 Milyon Dolar Çalan Hacker'ın Kimliğini Tespit Ettiğini Duyurdu,...

Justin Sun, Poloniex’ten 114 Milyon Dolar Çalan Hacker’ın Kimliğini Tespit Ettiğini Duyurdu, Hacker’a Teklif Sundu

Poloniex kripto para borsasının sahibi Justin Sun, platformdan 114 milyon dolar çalan hacker'a mesaj gönderdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para borsası Poloniex, kısa bir süre önce platformdan 110 milyon dolardan fazla para çalan hackerın kimliğini doğruladı.

Sun’ın hacker’a mesajı açık ve netti:

“Kimliğinizi çoktan teyit ettik ve Çin, ABD ve Rusya polis güçleri olaya dahil oldu. Çalınan tüm fonlar takip için işaretlendi ve kullanılamaz ve finansal muhataplar tarafından dondurulacak. 25 Kasım 2023’e kadar geri dönerseniz 10 milyon dolarlık beyaz şapkalı hacker ödülü vereceğiz. O zamana kadar iade edilmezse, birden fazla ülkeden polis güçleri harekete geçecektir.”

İlgili Haber  Üç Dev Balina Üç Farklı Altcoinde Satışa Başladı: İşte Yaptıkları Tüm İşlemler

Daha önce saldırının arkasında Kuzey Koreli hackerların olduğundan şüpheleniliyordu ki bu da kurtarma çalışmalarına bir kat daha karmaşıklık katmıştı.

Poloniex, kullanıcılarını rahatlatmak amacıyla para yatırma ve çekme hizmetlerinin önümüzdeki hafta içinde yeniden başlayacağını duyurdu.

Justin Sun, hacker’a yaptığı ilk teklifinde çalınan miktarın %5’ini önermişti. Hacker ikna olmamış olsa gerek bu kez teklif iki katına çıkarıldı ve 11.4 milyon dolara tekabül ediyor. Bununla birlikte çoğu kez bu tür olaylarda hacker ödülü alsa da yasal açıdan halen sorumlu tutuluyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Cüneyt OLGAÇ

Justin Sun a ulaşabilmem için kim aracı olursa maddi olarak destek veririm.Çünkü onunki kadar olmasa da benim de çalınan varlıklarım var.Ankara Emniyet Siber de dosyam var.Ancak çok daha fazla delile ihtiyacım var.Borsa sahipleri çalınan varlıklar fazla olunca hem global anlamda destek alabiliyorlar.Bireysel kullanıcılar maalesef yalnız.Justin Sun a ulaşabilsem varlıklarımın hangi borsa ve cüzdanlara çekildiğini öğrenir ve dosyama delil olarak sunardım.

Ahmet

Ne kadarlık ve nereden çalındığını söylerseniz size yardımcı olabilirim

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail