BitcoinHaberler

Kadına Yönelik Şiddeti Bitmiyor! Bitcoin (BTC) ile Kiralık Katil Tutup Eski Kız Arkadaşına Kezzap Atmasını İstedi!

Suçlular Bitcoin'in sağladığı mahremiyetten faydalanmaya çalışıyor.

Bitcoin’in insanlara ekonomik özgürlük, enflasyona karşı korunma ve finansal mahremiyet sağlaması birçok kullanıcıyı bu alana yönlendirirken, suçlular da onun sağladığı mahremiyetten faydalanmaya çalışıyor.

İtalya’da ilginç bir olay yaşandı. Bir İtalyan’ın eski kız arkadaşını öldürtmek için tetikçi kiraladığına ilişkin bilgi alan polis hemen harekete geçti.

Edinilen bilgilere göre kiralık katil ile dark web üzerinden iletişime geçen şüpheli, eski kız arkadaşına kezzap atması ve tekerlekli sandalyeye mahkum kalması için anlaştı. Şüpheli anlaşma gereği 10.000 euro değerinde Bitcoin ödemesi yapmayı kabul etti.

Saldırı gerçekleşmeden olayı haber alan İtalyan polisi şüphelinin Bitcoin’leri satın aldığı yerel kripto para borsası ile iletişime geçerek şüpheli hakkında daha fazla bilgi topladı.

Eski sevgili ödemenin tamamını yapmadan ve bu korkunç plan hayata geçirilmeden yakalandı. İtalyan polisi soruşturmada Europol ve yerel kripto para borsasından yardım aldı.

İtalya’nın büyük bir şirketinde çalışan ve 40 yaşlarında olan şüpheli gözaltına alındıktan sonra ev hapsinde tutuluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
erhan

Yani bu kadar sacma sapan haber olamaz


Başa dön tuşu