Bitcoin

Kaliforniya’da Bitcoin’i Meşru Para Birimi Haline Getireceği İddia Edilen Bir Yasa Tasarısı Sunuldu

Kaliforniya temsilciler meclisi üyesi Ian C. Calderon, Bitcoin'i meşru para birimi haline getireceğini iddia ettiği tasarıyı sundu.

Kaliforniya Temsilciler Meclisi üyesi Ian C. Calderon, Bitcoin’i eyalette meşru para birimi haline getirmek için bir yasa tasarısı sundu.

Söz Konusu Yasa Tasarısının Bitcoin’i Meşru Para Birimi Haline Getirmekten Uzak Olduğu İddia Edildi

Bitcoin uzmanı Dennis Porter ve siyasi danışman Ian C. Calderon, kendi görüşlerine göre Bitcoin’i Kaliforniya’da meşru para birimi haline getirebilecek yeni bir yasa tasarısını sundular. Bununla birlikte bunun tartışmalı bir yasa tasarısı olduğunu, Twitter kullanıcılarının iddialarına göre tasarının Calderon’un iddia ettiği gibi olmadığını savunanlar da var.

Arizona eyaleti ve ada ülkesi Tonga’nın ardından BTC’nin meşru para birimi haline getirilmesi için yapılacak olan bu adım, kripto para yarışında dengeleri değiştirebilir.

Kaliforniya Temsilciler Meclisi üyesi Ian C. Calderon, attığı Tweet’inde şunları söyledi:

“Dennis Porter ile birlikte Kaliforniya eyaletinde Bitcoin’in meşru para birimi haline gelmesi konusunda çalışmalar yapıyoruz. Devamı gelecek.”

Twitter üzerindeki kullanıcılar ise söz konusu yasa tasarısı incelendiğinde bu tasarının BTC’yi meşru para birimi haline getirmek yerine yalnızca insanların vergilerini kripto paralar ile ödemesini sağladığını iddia etti.

Bu tür ödemeler halihazırda bazı ABD eyaletlerinde yapılabiliyor ve meşru para birimi olarak ilan edilmesiyle karşılaştırıldığında fazla bir etkisinin olmayacağı düşünülüyor.

İlgili Haber
Arizona Eyaleti Bitcoin'i Meşru Para Birimi Haline Getirmeye Hazırlanıyor!

Buna ek olarak bazı insanlar ise söz konusu hamlenin ABD anayasasına aykırı olacağını iddia etti. ABD anayasası, eyaletlerin kendi para birimlerini oluşturmalarını ya da altın veya gümüş dışında meşru para birimi kabul etmelerini yasaklıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu