HaberlerKripto Para

Kanada Polisi Kripto Dolandırıcılarına Göz Açtırmıyor!

Son dönemde rekor sayıya ulaşan dolandırıcılık vakaları binlerce kişinin ciddi kayıplar yaşamasına yol açtı.

Kanada polisi son yıllarda sayıları iyiden iyiye artan kripto dolandırıcılık vakalarıyla mücadele etmek için çok sayıda sahte kripto projesini sonlandırdı. Hazırlanan raporların bildirdiğine göre Kanada Kraliyet Atlı Polisi kripto para dolandırıcılığını kıskaç altına almış durumda.

Kanadalı yetkililer, şu ana kadar çok sayıda sahte kripto platformunu engelledi. Söz konusu platformları abluka altına alan operasyonlar mağdurlardan gelen bir dizi şikayet sonucu gerçekleşti.

Cezbedici Reklamlar Kullanıyorlar

Yatırımcıları yüksek kazanç vaatleriyle kandıran sahte kripto web siteleri, şaşaalı reklamlarla göz boyuyor. Bu zamana kadar çok sayıda kullanıcı bu tür tuzakların kurbanı oldu. Bu tür vakalardaki sayıların hızla artması ise Kanada polisini harekete geçmeye zorunlu kıldı.

Alberta Menkul Kıymetler Komisyonu (ASC) geçen ay kripto para birimiyle ilgili bir uyarı yayınlayarak yatırımcıları dikkatli olmaya çağırdı. Resmi makamların bildirdiğine göre 2015’ten bu yana bu tür vakalarda %5.600’den fazla artış yaşandı.

Arkadaşlık Sitelerine Dikkat!

Hatırlanacak olursa bu ayın başında Doğu Kanada’daki Ontario eyaletinden bir adam kripto dolandırıcılarının tuzağına düşmüş ve tam 260.000 dolarını kaybetmişti. Bir arkadaşlık sitesinde tanıştığı bir kadının kripto paralarla kazanç elde etme vaadine kanan adam, başta kazanç elde ettiğini ancak işin sonunda tüm mal varlığını yitirdiğini belirtmiş ve yatırımcıları uyanık olmaları konusunda uyarmıştı.

Küresel Dolandırıcılıkla Mücadele Örgütü’nün bugün dünya çapında 55 gönüllüsüyle hizmet vermeyi sürdürüyor. Örgüt, Aralık 2021 itibarıyla 144 milyon dolardan fazla kayıp veren 910’dan fazla kurbanla bağlantıya geçti ve mağduriyetlerini çözmeye çalıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu