BitcoinHaberlerKripto Para

Kanadalılar Bitcoin’e mi Yöneliyor?

Hükumetin aldığı önlemler vatandaşları Bitcoin'e mi yönlendiriyor?

Kanada‘da süren Özgürlük Konvoyu protestolarında son aşamaya yaklaşılıyor. Covid-19 aşısı ve kısıtlamalarına karşı başkent Ottawa’da kamyoncular tarafından başlatılan protestoya beklenen müdahale gerçekleşti. Dün, kent merkezini kilitleyen 21 kamyon çekildi, 100’den fazla kişi de gözaltına alındı.

Tutuklular, belirli istihdam türlerine erişimlerinin yasaklanacağı bir “suistimal” dosyasına kaydedilecekler ve “terörist” olarak adlandırılacaklar.

Öte yandan Kanadalılar, hükumetin mahkeme kararına gerek olmaksızın protestocuları banka hesaplarını dondurmakla tehdit etmesinin ardından bankalara koştu.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, hükumet eylemlerinin üstesinden gelmek için etkili bir alternatif olacağa benziyor.

Yüklü miktarda para çeken vatandaşlar, Kanada Başbakanı Justin Trudeau‘nun son günlerde açıkladığı olası bir hükumet önleminden kaçındıklarını söylüyorlar.

Geçtiğimiz hafta sonunda ilgili durumu Twitter’a taşıyan İngiliz gazeteci James Melville Kanada bankalarından çekilen büyük para akışını gösteren bir grafik paylaştı.

İlgili Haber
Ethereum Kurucusu, Kanada'daki Olaylar Hakkında Konuştu!

Kanadalılar Bitcoin’e mi Yöneliyor?

Sosyal mecralara göre birçok Kanadalı, parasını Bitcoin ile takas ettiğini duyuruyor. Öyle ki ülkedeki önde gelen bazı isimler bile varlıklarını kripto paraya çevirdiklerini ifade etmiş durumdalar.

Bu yöntemin kendilerini hükumetin alacağı bir dizi önleme karşı koruyacağını uman vatandaşlar, Bitcoin’in merkeziyetsiz yapısından yararlanmak istiyorlar.

Bilindiği gibi Bitcoin, tasarımı ve işleyişi nedeniyle hiçbir hükumetin, şirketin veya kurumun hakimiyeti altına alamadığı ya da merkezileştiremeyeceği bir yapıya sahip. Öte yandan dünyanın önde gelen demokratik ülkelerinden olan Kanada’da bile böylesi bir kriz yaşanması, başta Bitcoin olmak üzere diğer kripto para birimlerini daha da cazip hale getiriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu