AltcoinHaberler

Karantina Uygulaması Venezuela’daki Bitcoin Talebinde Sıçrama Yaşattı

Coronavirüs Petro'yu gölgede bırakmışa benziyor.

Ülkedeki bankaların virüs sebebiyle bir süreliğine kapatılması Venezuela’daki Bitcoin alım satım hacmi büyük oranda artırdı.

Venezuela’da 33 virüs vakasının tespit edilmesinin ardından 17 Mart itibarı ile başlayan karantina uygulaması ülkeyi acil durum moduna geçirdi ve onlarca iş yeri ve kuruluş geçici bir süre için kapanma kararı aldı. Ülkedeki bankaların da bu karara dahil olmasıyla eşler arası kripto para ticaretinin hacmi büyük ölçüde artmış oldu.

Öyle ki yaklaşık 3 haftadır yatay bir düzlemde seyreden LocalBitcoins platformunun ticari hacmi son tahlilde ciddi bir artış sergiledi. BTC ve Bolivar hacmi adeta 3,4 milyon doların üzerine ışınlandı.

Söz konusu gelişmeler ülkenin Petro isimli kripto para birimine de olumsuz şekilde yansımışa benziyor. Bilindiği gibi devlet başkanı Maduro, Petro’nun ülkede yaygınlaşması için canla başla çalışmış hatta bir süre önce ülkede Petro destekli bir kumarhane açılacağını ilan etmişti. Kripto destekli kumarhaneden elde edilen gelirin eğitim ve sağlık alanında kullanılacağı belirtilmişti ancak normal şartlarda Maduro’nun gündeminin başında yer alan Petro’yla ilgili güncel bir haber yayınlanmış değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu