coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinKarar Sonrası ABD'li Bankaların XRP'ye Yönelmesi Bekleniyor!

Karar Sonrası ABD’li Bankaların XRP’ye Yönelmesi Bekleniyor!

Ripple'ın genel danışmanı Stu Alderoty, ABD bankalarının ve diğer finans kurumlarının sınır ötesi ödemeler için XRP'nin benimsenmesine ilgi göstermeye başlayacağından emin olduğunu söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz hafta uzun süredir beklenen SEC-XRP davası Ripple lehine sonuçlandı ve kripto para sektörü için dönüm niteliğinde bir etki oluşturdu.

Bu kararla birlikte Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP’nin artık bir menkul kıymet olmadığı netlik kazandığından SEC davasından sonra XRP’yi delist eden Coinbase gibi borsalar ardı ardına XRP’yi listeleme kararı aldı.

İlgili Haber  Son Dakika: Coinbase, XRP'nin Yeniden Listeleneceğini Açıkladı!

Bu gelişmeler de XRP fiyatında büyük bir sıçrama yaşanmasını sağladı.

XRP’nin zaferi hala konuşulmaya devam ederken Ripple’ın genel danışmanı Stu Alderoty, CNBC ile yaptığı bir röportajda, ABD bankalarının ve diğer finans kurumlarının sınır ötesi ödemeler için XRP’nin benimsenmesine ilgi göstermeye başlayacağından emin olduğunu söyledi.

Bu noktada Alderoty, Ripple’ın İsteğe Bağlı Likidite (ODL) ürününün kullanımıyla ilgili olarak üçüncü çeyrekte ABD finans şirketleriyle görüşmeler yapmayı planladığını ifade etti.

“Mahkemenin Ripple kararının finans kurumu müşterileri veya potansiyel müşterileri için işlerinde yaşadıkları sorunlar ve değerlerinin sınır ötesine taşınması açısından gerçek dünyadaki sorunlar hakkında rahatlık sağlayacağını umuyoruz.

Umarım bu çeyrek Amerika Birleşik Devletleri’nde müşterilerle pek çok görüşmeye yol açar ve umarız bu görüşmelerden olumlu sonuç alırız.”

Alderoty, Ripple’ın SEC ile olan hukuksal mücadelesi nedeniyle son iki buçuk yıldır işlerinin çoğunu ABD dışından aldığını belirtti.

Bu noktada mahkemenin kurumsal XRP satışlarında XRP’nin menkul kıymet sayılacağı kararının Ripple’ın mevcut ticari operasyonları üzerinde önemli bir etkisi olmayacağını belirterek şunları söyledi:

“Ripple’ın müşterilerinin çoğu Amerika Birleşik Devletleri dışında yerleşik olduğundan, kararın bu kısmının işleri etkilemeyeceğini düşünüyorum.

Hakimin kararını inceleyeceğiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarına bakacağız ve duruma göre hareket edeceğiz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları