binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin CashKarayipli Milletvekili Maaşının Tamamını Bitcoin Cash (BCH) ile Aldı!

Karayipli Milletvekili Maaşının Tamamını Bitcoin Cash (BCH) ile Aldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Cumartesi günü, Birleşik Halk Partisi lideri ve St. Maarten Parlamentosu üyesi Rolando Brison, maaşının tamamını Bitcoin Cash ile alma talebinde bulunan ilk seçilmiş yetkili olduğunu duyurdu.

St. Maarten, Hollanda Krallığı’na bağlı bir Karayip ada ülkesi olarak tanınıyor. Brison, ülkesinin Blockchain teknolojisini ve kripto para çözümlerini benimsemeye devam etmesi halinde St. Maarten’in “Karayiplerin Kripto Para Merkezi” olabileceğine inandığını söyledi.

St. Maarten’li Politikacı Ülkesini Karayiplerin Kripto Para Merkezi Haline Getirmek İstiyor

El Salvador Bitcoin’i resmi para birimi haline getirmesiyle bilinirken Karayipler ise kripto para adaptasyonu ve daha spesifik olarak da Bitcoin Cash (BCH) kullanımı ile ünlendi.

Verilere göre mevcut durumda Karayipler’de çok sayıda işletme BCH’yi ödeme yöntemi olarak kabul ediyor.

St. Maarten’li politikası ve parti lideri Rolando Brison, maaşının tamamını Bitcoin Cash ile alacağını açıkladı.

Ülke yetkilisi, St. Maarten’in “sürekli büyüyen kripto para birimi dünyasına” girme yolunda devam etmesi gerektiğine inanıyor.

Brison, yaptığı duyurusunda St. Maarten’in maliye bakanı Ardwell Irion’dan hükümette Blockchain teknolojisini kullanma planlarında kendisine bilgi verilmesini talep etti. Bununla birlikte Brison, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Kripto paralar ve Blockchain teknolojisi konusunda inovasyona ve benimsemeye devam etmemiz durumunda St. Maarten’in ‘Karayiplerin Kripto Para Merkezi’ olması konusunda şansı olduğuna inanıyorum.”

Brison Ayrıca BCH’yi Ülkenin Meşru Para Birimi Haline Getirmeye Çalışıyor

Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Brison, takipçilerine dünya üzerindeki milletvekilleri arasında maaşının tamamını BCH ile alan ilk isim olduğunu duyurdu:

“Ülkemiz kripto para ve Blockchain alanında ilerlemeye devam ederken bugün dünya üzerinde maaşının tamamını Bitcoin Cash ile alan ilk seçilmiş yetkili oldum.”

St. Maarten Parlamentosu üyesi, ülkede Bitcoin Cash’i (BCH) meşru para birimi yapmak için yasaları araştırmaya başladığını da sözlerine ekledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail