binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinKatar Gerçekten de Bitcoin (BTC) Satın Alacak Mı? Analist Görüşünü Açıkladı

Katar Gerçekten de Bitcoin (BTC) Satın Alacak Mı? Analist Görüşünü Açıkladı

Katar'ın Bitcoin satın alacağına dair iddialar ne kadar doğru? Analist bu iddiaları yorumladı ve görüşünü açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin, değişken fiyat hareketleri ve ana akım yatırımcılar arasında artan kabul görmesiyle dikkat çekiyor. Ancak bir analiste göre, dünyanın egemen varlık fonlarını Bitcoin’e yatırım yapmanın avantajları konusunda ikna etmek hala zorluklar taşıyor.

Mart ayı başlarında, Katar’ın egemen varlık fonu Katar Yatırım Otoritesi’nin (QIA) potansiyel olarak BTC piyasasına yatırım yapabileceği söylentileri yayılmıştı. Bu spekülasyon, Katar Emiri’nin özel jetlerinden birinin Bitcoin Atlantis konferansı için Madeira adasına indiğinin bildirilmesiyle ortaya çıkmıştı.

Ancak Copper’da araştırma müdürü olan Fadi Aboualfa, herhangi bir egemen varlık fonunun sermaye tahsisi sırasında sabit gelir veya daha geleneksel varlıklar yerine Bitcoin’i seçme olasılığını sorguladı. Egemen varlık fonlarının neden risksiz yıllık %5-6 getiri sunabilen beş yıllık tahvillerin güvenliği yerine BTC’ye yatırım yapacağını irdeledi.

İlgili Haber  Sıcak Gelişme: FTX'in Anthropic'teki 1 Milyar Dolarlık Hissesinin Satılması İçin Harekete Geçildi

QIA’in Bitcoin yatırımı söylentileri söz konusu olduğunda Aboualfa, ülkenin henüz çıkarılmamış doğalgazını Bitcoin madenciliği için kullanmasının daha iyi olacağını öne sürdü. “Bu, zaten sahip oldukları ve kullanılmayan doğal kaynaklara ve Bitcoin madenciliğinin en pahalı kısmına karşı gelir açısından büyüme olacaktır” diye ekledi.

Bununla birlikte Aboualfa, BTC’nin kendilerini dolar egemenliğindeki küresel finans sisteminden ayırmak isteyen ülkelere potansiyel olarak hitap edebileceğini öne sürdü:

“Özellikle ödeme ağları konusunda Batı’ya bağımlılıkları istediklerinden daha fazla olan ülkeler Bitcoin’e yönelebilir çünkü blok zinciri ve dijital varlıklar bunlara jeopolitik riskleri azaltma ve daha fazla kontrol imkanı sağlıyor. Bu da eninde sonunda, uzun vadede, şu anda sadece BTC için geçerli olan para egemenliğine geri dönülmesini sağlayabilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail