Kripto HaberleriBitcoinKazandıkları İle Hava Atan 14 Yaşındaki Kripto Para Yatırımcısı, Kaçırıldı!

Kazandıkları İle Hava Atan 14 Yaşındaki Kripto Para Yatırımcısı, Kaçırıldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para sektörü zaman zaman birçok kişi için kısa sürede zengin olma şansı sunuyor ancak bu şans bazıları için bir noktada tehlikeli olabiliyor. Kripto para dolandırıcılıklarının ve buna ek olarak kripto para yatırımcılarına yönelik saldırıların ciddi anlamda arttığı son yıllarda, bunlara bir yenisi daha eklendi.

Kripto Para Kazancı, Kötü Sonuçlandı

İngiltere’de yaşayan 14 yaşındaki bir okul çocuğu, sosyal medyada çok fazla kazanç elde ettiğini vurguladıktan sonra kaçırıldı. “Kripto para alım satımı yaparak kayda değer bir miktarda” gelir elde ettiğini defalarca tekrarlayan çocuk, The Guardian tarafından aktarılan bilgilere göre kaçırıldı.

Savcılar çocuğun annesini aramaya zorlandığını ve çocuğun eve gitmesi için 10.000 pound talep edildiğini vurguladı. Çocuğun annesi ise çocuğun eve sağ salim dönebilmesi için fidyecileri 900 pound gibi bir miktara ikna edebilmiş.

Olayın yaşanmasından birkaç gün sonra tutuklanan bir kişi ise çocuk kaçırmaktan ve fidye istemekten suçlu bulundu. Haberde başka üç kişinin daha olayla ilişkili olduğunu belirtilirken kaçırmayı yapanların isimleri açıklanmadı.

Yakalanan ilk suçlunun ise 4 yıllık hapis cezasına mahkum edildiği belirtilmekte. Daha önce Türkiye’de de kripto paralarla ilgili adam kaçırmalar yaşanmış ve Antalya’da bir kişinin ölümü bütün ülkeyi yasa boğmuştu. Kripto para sektörünün popülerliği ciddi anlamda arttığı için yatırımcıların artık sosyal medyada çok daha dikkatli olması gerekmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları